Zodiakas


1986, 68 min., Lietuvos kino studija
 
Scenarijus autorius Pranas MORKUS, režisierius Jonas VAITKUS, operatorius Algimantas MOCKUS, choreografija Maja PLISECKAJA, dailininkas Vytautas KALINAUSKAS, kostiumų dailininkė Galina KOLMANOK, kompozitorius Osvaldas BALAKAUSKAS, garso režisierius Juozas ŠIRVINSKAS
 
Vaidina Maja PLISECKAJA, Grigorijus GLADIJUS, Ingeborga DAPKŪNAITĖ, Pranas PIAULOKAS ir kt.
 

Sauliaus Macaičio komentaras

Šis žinomo teatro režisieriaus Jono Vaitkaus debiutas kinematografijoje daro įspūdį kategorišku pasipriešinimu biografinio žanro klišėms, improvizacijomis Čiurlionio tema, savąja kino kalba, suformuota iš labai skirtingų faktūrų (draminė vaidyba, pantomima, šokis, dailės paveikslai, kino kronika, menotyrininko žodis), šviežumu. Tai unikalus lietuvių kino atvejis. Neabejotinai išliekanti „Zodiako“ vertė – Majos Pliseckajos šokis, kupinas universalių prasmių, įvairovės, įkvepiantis tikrą estetinę palaimą.

Siužetas
Filmas prasideda nuo citatos – Romaino Rolland‘o pasisakymo apie M.K.Čiurlionį ir įžanginio profesoriaus Vytauto Landsbergio žodžio, kuriame akcentuojama, jog tai – ne biografinis filmas, o „filmas apie menininko likimą ir apie meną“.
  

Informacija apie šį filmą rinkta iš 3 šaltinių:

* LFC svetainės FILMŲ ARCHYVAS, sudarė, kaupė ir spaudai parengė kino kritikas Saulius Macaitis. Visą LFC informaciją apie filmą rasite užsukę į LFC puslapį:

* Sauliaus Macaičio TV rubrika LKS vaidybinių filmų RETROSPEKTYVA (LRT 2)
* XX a. LIETUVIŠKI VAIDYBINIAI FILMAI, filmų katalogas, parengė Živilė Pilipavičienė, išleido Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, 2003

 

Filmų autoriams, visiems mūsų bičiuliams ir partneriams labai ačiū!

Filmo © Lietuvos kino studija

Į DVD formato laikmeną įrašė LRT

Dėl filmų kreiptis į Lietuvos kinematografininkų sąjungą
el.paštu info@kinosajunga.lt  / telefonu 8 (5) 212 0759