Moteris ir keturi jos vyrai

Holgerio Drachmanno novelės „Romanas kopose“ motyvais
1983, 90 min., Lietuvos kino studija
 
Scenarijaus autorius ir režisierius Algimantas PUIPA, operatorius Jonas TOMAŠEVIČIUS, dailininkas Algirdas NIČIUS, kostiumų dailininkė Viktorija BIMBAITĖ, kompozitorius Juozas ŠIRVINSKAS, garso režisierius Petras LIPEIKA
 
Vaidina Jūratė ONAITYTĖ, Antanas ŠURNA, Vidas PETKEVIČIUS, Saulius BALANDIS, Povilas GAIDYS, Valdemaras JATAUTIS, Kostas SMORIGINAS, Vladas BARANAUSKAS ir kt.
 
Festivaliai, apdovanojimai
XVII sąjunginio kino festivalio Kijeve (1984) prizai už geriausią meninį apipavidalinimą ir už geriausią moters vaidmenį J.Onaitytei. Sąjunginės jaunųjų kinematografininkų apžiūros Kišiniove (1984) prizas. Filmas atidarė Vakarų Berlyno XXXV kino festivalio (1985) Baltijos šalių retrospektyvą.
Sauliaus Macaičio komentaras
Filmas artimas sakmei, alegorijai, filosofinei parabolei, personažai net neturi vardų: tiesiog vyrai ir moteris, amžina kova su grėsminga, nors ir žavia, gamta, išgyvenimo būtinybė, gamtos ir žmogaus koegzistavimo universalusis ratas. Nuo pirmo iki paskutinio kadro ekrane išsaugojamas savitas muzikalus ritmas, nuoseklus, beveik kaligrafinis vaizdo išbaigtumas.
Siužetas
Smėlio nuolat užpustoma žvejų trobelė kopų papėdėje. Čia gyvena senas žvejys ir du jo sūnūs. Vieną dieną prie žvejų trobos sustoja vežimas ir iš jo išlipa nėščia moteris, kurios namą nusinešė jūra. Jūra vieną po kito pasiima ir jos mylimuosius. Tačiau gyvenimas tęsiasi – atsiranda nauja gyvybė, nauji rūpesčiai, naujos viltys.
 
 Informacija apie šį filmą rinkta iš 3 šaltinių:

* LFC svetainės FILMŲ ARCHYVAS, sudarė, kaupė ir spaudai parengė kino kritikas Saulius Macaitis. Visą LFC informaciją apie filmą rasite užsukę į LFC puslapį:

www.lfc.lt/lt/Page=AMovieList&GenreID=454&ID=304

* Sauliaus Macaičio TV rubrika LKS vaidybinių filmų RETROSPEKTYVA (LRT 2)
* XX a. LIETUVIŠKI VAIDYBINIAI FILMAI, filmų katalogas, parengė Živilė Pilipavičienė, išleido Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, 2003

 

Filmų autoriams, visiems mūsų bičiuliams ir partneriams labai ačiū!

Filmo © Lietuvos kino studija

Į DVD formato laikmeną įrašė LRT

Dėl filmų kreiptis į Lietuvos kinematografininkų sąjungą
el.paštu info@kinosajunga.lt  / telefonu               8 (5) 212 0759