Vyrų vasara

1970, 93 min., Lietuvos kino studija
 
Scenarijaus autorius Aleksandras JUROVSKIS, dalyvaujant Sauliui ŠALTENIUI, režisierius Marijonas GIEDRYS, operatorius Algimantas MOCKUS, dailininkas Algirdas NIČIUS, kostiumų dailininkė Viktorija BIMBAITĖ, kompozitorius Vytautas JUOZAPAITIS, garso režisierius Petras LIPEIKA
 
Vaidina Juozas BUDRAITIS, Antanas ŠURNA, Bronius BABKAUSKAS, Regimantas ADOMAITIS, Vaiva MAINELYTĖ, Džilda MAŽEIKAITĖ, Audris CHADARAVIČIUS, Gediminas KARKA, Povilas GAIDYS, Jonas PAKULIS ir kt.
  
Sauliaus Macaičio komentaras
Pramoginis veiksmo filmas pokario tragedijos tema. Keturis penktadalius filmo žiūrovas, meistriškai palaikant įtampą, verčiamas spėlioti, kas iš tikrųjų yra Juozo Budraičio personažas: stebuklingai išsigelbėjęs sunaikinto Lietuvos partizanų būrio kovotojas Zigmas Alsys ar jo brolis Algimantas, sovietinio saugumo infiltruotas į kitą partizanų būrį. Filme vaidina puikus aktorių ansamblis, savo pirmąjį kino vaidmenį suvaidina Vaiva Mainelytė. Šiandien „Vyrų vasara“ kelia ir tam tikrų etinio pobūdžio abejonių. Beveik visi filmo herojai iš esmės provokatoriai ir šantažistai. Kas yra tikrasis herojus – su mirtimi susitaikantis partizanas Zigmas ar jo atkaklusis raudonasis brolis Algimantas, net mylimąją įtraukiantis į KGB veiklą ir tuo lemiantis jos žūtį? Ir kas gi yra tikrieji banditai?
Siužetas
Pirmieji pokario metai. Iš sunaikinto Lietuvos partizanų „Gluosnio“ būrio į ligoninę atgabenamas sužeistas Zigmas. Pogrindis bijosi, kad ligonis neišsiplepėtų, ir ryšininkė Jadvyga įspėja daktarą Abarių negydyti sužeistojo, net įbruka jam nuodų, tačiau į tokius nurodymus seno sukirpimo inteligentas nereaguoja. Partizanas miršta pats, o čekistai sukeičia žmones ir tebegyvuojančiai „Vienuolio“ grupuotei pakiša raudonų pažiūrų Zigmo brolį Algimantą.
 
Informacija apie šį filmą rinkta iš 3 šaltinių:

* LFC svetainės FILMŲ ARCHYVAS, sudarė, kaupė ir spaudai parengė kino kritikas Saulius Macaitis. Visą LFC informaciją apie filmą rasite užsukę į LFC puslapį:

* Sauliaus Macaičio TV rubrika LKS vaidybinių filmų RETROSPEKTYVA (LRT 2)
* XX a. LIETUVIŠKI VAIDYBINIAI FILMAI, filmų katalogas, parengė Živilė Pilipavičienė, išleido Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, 2003

 

Filmų autoriams, visiems mūsų bičiuliams ir partneriams labai ačiū!

Filmo © Lietuvos kino studija

Į DVD formato laikmeną įrašė LRT

Dėl filmų kreiptis į Lietuvos kinematografininkų sąjungą

el.paštu info@kinosajunga.lt  / telefonu 8 (5) 212 0759