“Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta” nominuotas penkioliktam apdovanojimui

  • 2019 09 23

 

 

 

  Paskelbta, jog Arūno Matelio filmas “Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta” nominuotas prizui 37-ąjame Milano tarptautiniame FICTS festivalyje. Renginys vyks Spalio 25-30 dienomis, kuomet paaiškės apdovanojimų nugalėtojai. A. Matelio filmui tai būtų jau penkioliktasis filmo apdovanojimas.

 

“Sportas yra viena suprantamiausių pasaulio kalbų bet kurioje teritorijoje”, sako filmo režisierius Arūnas Matelis.  

  “Sporto filmai ir TV 2019 – 37-asis Milano tarptautinis FICTS festivalis” – tai didžiulio masto renginys. Šis festivalis turi unikalią struktūrą: bendrai, “FICTS iššūkiui” priklauso 16 festivalių iš 5 žemynų: Roterdamas (Olandija), Rabatas (Marokas), Barselona (Ispanija), Buenos Aires (Argentina) ir kiti.

 

Prieš tai, “Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta” atidarė Roterdamo sporto filmų festivalį, priklausantį FICTS. Olandijoje filmas susilaukė didelio susidomėjimo, apie jį kilo diskusijos Olandijos televizijoje, publikuotos recenzijos.

 

Filmai, dalyvaujantys FICTS festivaliuose, vėliau gali būti atrenkami “iššūkio finalui” – pagrindiniam, didžiausiam ir svarbiausiam tokio pobūdžio renginiui, vykstančiame Milane. Būtent į šį, pagrindinį renginį buvo atrinktas filmas “Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta”, o drauge ir nominuotas festivalio prizams.

 

Filmo prodiuserė Algimantė Matelienė apie renginį sako: “Šis festivalis – tai didžiulė erdvė išeiti į pasaulį. Iš esmės, čia iš viso nedalyvauja nepriklausomo kino filmai. Čia, filmus daro didžiausi žaidėjai – pasaulinės kompanijos, televizijos, valdo tarptautiniai prekės ženklai. Būti tarp tokių rimtų žaidėjų yra labai didelis įvertinimas.”

 

Renginys sulaukia išskirtinai didelio žiniasklaidos ir industrijos atstovų dėmesio. FICTS festivaliai kasmet sulaukia virš 200 televizijos atstovų, 500 žurnalistų ir surenka daugiau nei 50 000 žiūrovų. Bendrai, FICTS (tarptautinė sporto kino televizijos federacija) priklauso 116 šalys, ši organizacija yra pripažįstama IOC (tarptautinio olimpinio komiteto).

Filmas bus rodomas Sekmadienį, Spalio 27 dieną, 18:15 val., prestižiniuose Milano Giureconsulti rūmuose. Nominacijų nugalėtojai išaiškės per festivalio apdovanojimų ceremoniją, kuri vyks trečiadienį, Spalio 30 dieną. Filmo pristatymuose bei uždarymo ceremonijoje dalyvaus ir pats režisierius Arūnas Matelis bei prodiuserė Algimantė Matelienė.