Arūno Matelio prodiusuotas filmas „Omarų sriuba“ toliau varžosi dėl Ispanijos GOYA apdovanojimų

  • 2021 10 29

Arūno Matelio prodiusuotas filmas „Omarų sriuba“ toliau varžosi dėl Ispanijos GOYA apdovanojimų

 

Vakar Ispanijos kino akademija paskelbė filmų, pretenduojančių į prestižinius Ispanijos GOYA apdovanojimus, trumpąjį sąrašą. Tarp jų pateko ir Arūno Matelio prodiusuotas filmas „Omarų sriuba“ (režisieriai – Rafael Moles ir Pepe Andreu), kurtas kartu su Ispanija bei Islandija.

 

Pasak A. Matelio, tai – nepaprastai džiugi žinia, kadangi Ispanijos kino apdovanojimai GOYA yra vieni labiausiai vertinamų pasaulyje. Į juos pretenduoja ne tik didžiulės Ispanijos kino industrijos filmai, bet tradiciškai ir filmai, kurti drauge su ispanakalbiais Pietų Amerikos režisieriais.

 

Šiemet konkurencija tarp dokumentinių filmų buvo neįprastai didelė, beveik prilygstanti „Oskarų“ atrankai. Pirmąjį atrankos turą įveikė net 86 filmai, o antrajame ture – trumpajame sąraše – liko 16 filmų, tarp kurių pateko ir „Omarų sriuba“. Iš šių 16–os filmų Ispanijos kino akademijos nariai slaptai balsuodami atrinks 4 filmus nominantus GOYA apdovanojimams.

 

Pasaulinė „Omarų sriubos“ premjera įvyko legendiniame San Sebastiano festivalyje pernai – jam teko garbė būti „Zinemira“ programos, dedikuotos baskų kinui, uždarymo filmu. Filmas susilaukė gausaus festivalių susidomėjimo visame pasaulyje, buvo apdovanotas Italijoje bei Ispanijoje, nominuotas nacionaliniuose Lietuvos kino apdovanojimuose bei „Lurra de Greenpeace“ apdovanojimui, kuris skiriamas geriausiai aplinkos apsaugos ir taikos vertybes atspindinčiam filmui.

 

„Omarų sriuba“, pasakojanti apie Islandijos uostamiestyje gyvenančius ir savo kavinėje omarų sriuba svečius vaišinančius brolius, įtraukė gausią Lietuvos kino profesionalų komandą: scenarijaus bendraautorius – Arūnas Matelis, filmą koprodiusavo Arūnas Matelis kartu su Algimante Mateliene, klasikinės muzikos interpretacijas juostai rašė kompozitorius Gintaras Sodeika, spalvų dizainą kūrė Jonas Zagorskas, prisidėjo ir kiti mūsų šalies kūrėjai.

 

Dokumentinio filmo gamybą rėmė Lietuvos kino centras, filmą prodiusavo „Studio Nominum“ kartu su „Suica Films“ ir „Ax Films“, dalyvaujant LRT.