Naujiena

„FERA 2019“ Generalinės asamblėjos pareiškimas

  • 2019 10 08

Šiais metais kasmetinėje FERA(Europos kino režisierių̨ federacija) asamblėjoje LKS atstovavo pirmininkas Arūnas Matelis. Supažindiname su šiuometiniu FERA pareiškimu:

 

 

 

 

 

 

 

„FERA 2019“ Generalinės asamblėjos pareiškimas

 

Stipresni  kartu:  tokia pagrindinė žinutė buvo nutarta FERA Generalinės asamblėjos susitikimo metu Bukarešte, Rumunijoje, rugsėjo 20–22 d.

 

Pasinaudokite galimybe išnaudoti visas naujosios autorių teisių direktyvos galimybes

 

FERA glaudžiai bendradarbiaujant su profesionalais kino srityje,  rems organizavimą nacionaliniu lygiu, tam kad galėtų užtikrinti prasmingą direktyvos perkėlimą skirtą sistemingai atstatyti silpną kino ir televizijos režisierių derybinę galią derantis dėl autorinių sutarčių.

Mūsų bendras tikslas yra sukurti reikšmingas kolektyvines sutartis ir mechanizmus. Europoje  turėtų būti  sudaromos sąžiningas sutartys ir atlyginimai visiems režisieriams, ypač tiems, kurie stengiasi sudurti galą su galu.

 

Būdami vieningi, susidurkime su iššūkiais, kuriuos patiria kino kūrėjai norėdami laisvai išreikšti savo kūrybą

 

Mūsų meilė ir atsidavimas savo amatams verčia mus kovoti už savo sugebėjimą kurti rinkos pokyčių laikotarpiu. Mūsų pramonėje kartais susiduriame su nestabilia pramonės ekosistema: turime būti stabilioje pozicijoje, kad galėtume kurti tvarią karjerą.

Taip pat turime susivienyti, kad atremtume grėsmę mūsų meninei laisvei dėl kylančios populizmo kultūros politikos visoje Europoje.  

 

Gražinkite kultūrą!

 

Mūsų bendruomenė ragina naujas Europos institucijas ginti laisvą mąstymą, meninę laisvę ir Europos kultūrinių kūrybinių balsų įvairovės turtingumą įgyvendinant plataus užmojo tikslus susijusius su kultūra.

 

Mes prisijungiame prie kitų meninių ir kultūrinių organizacijų tam, kad skubiai kviestume ES komisijos pirmininkę atkurti paskirto Komisijos nario portfelio ir veiksmingai įgyvendinti kultūros skatinimo tikslą, kuris buvo nustatytas 1991 m. Europos sutartyje.

 

Pirmasis šio įgaliojimo etapas bus priimti ambicingą naują leidinį – Kūrybingos Europos programa: mes raginame ES institucijas pasinaudoti šia galimybe kovoti už kūrybingumą iki remti Europos audiovizualinio meno kūrėjus bei įtvirtinti sąžiningo požiūrio sąvoką kalbant apie kūrybinį talentą, kaip pagrindinę MEDIA programos vertę.

Esame dėkingi už tvirtą buvusio Europos Parlamento poziciją šiuo klausimu ir norime tikėti, kad naujieji EP nariai ir valstybės narės palaikys bei supras ES paramos svarbą kultūrai ir Europos kūrėjams.

 

 

 

 

Naujai išrinktas garbės prezidentas

Agnieszka HOLLAND (Lenkija)

Naujai išrinktas vykdomasis komitetas 2019-2021 m

Kėdė - Klemen DVORNIK (Slovėnija)

Garbės iždininkas - Sverre PEDERSEN (Norvegija)

Bill ANDERSON (Jungtinė Karalystė)

Elisabet GUSTAFSSON (Švedija)

Hrvoje HRIBAR (Kroatija)

Lou JEUNET (Prancūzija)

Alberto SIMONE (Italija)

Birgitte STÆRMOSE (Danija)

C. Cay WESNIGK (Vokietija)

Martijn WINKLER (Nyderlandai)

*

Europos kino ir televizijos režisierių federacijos (FERA) nariai iš 27 šalių

rugsėjo 20–22 dienomis susirinko Bukarešte, Rumunijoje, savo metinei Generalinei asamblėjai

maloniai šeimininkavo Dacin, Sara.

 

Susisiekti: Pauline Durand-Vialle, generalinė direktorė - pdv@filmdirectors.eu - +32 551 08 94