Naujiena

Filmas „Charmsas“ jubiliejiniame tarptautiniame Šanchajaus kino festivalyje pelnė 2 apdovanojimus

  • Tremora inf.
  • 2017 06 27

Vakar pasibaigusiame tarptautiniame Šanchajaus kino festivalyje filmas „Charmsas“ (rež. Ivan Bolotnikov) pelnė net 2 apdovanojimus – už geriausią scenarijų ir geriausią operatorinį darbą. Birželio 17 – 26 dienomis vykusiame renginyje buvo parodyta per 500 filmų.

Filmo scenarijaus autoriai Ivan Bolotnikov ir Sergei Soloviev, filmo operatorius Shandor Berkeshi. 

Tai yra debiutinis režisieriaus Ivano Bolotnikovo  filmas.  Filme vienus pagrindinių vaidmenų atliko lietuvių aktoriai Aistė Diržiūtė ir Darius Gumauskas. Filmą prodiusiuoja Lietuvos kino gamybos kompanija „Tremora“, kartu su prodiuseriais „Proline Films“ (Rusija) ir „Manufaktura“ (Makedonija). Filmo gamybą iš dalies finansavo Lietuvos kino centras, Rusijos kultūros ministerija, Makedonijos kino fondas ir Europos sąjungos fondas Eurimages.

Filme pasakojama apie poetą, rašytoją ir dramaturgą Daniil Charms, gyvenusį praeito šimtmečio pirmoje pusėje. Pagrindinis šio filmo draminis konfliktas – nestandartinio, vidine laisve apdovanoto žmogaus ir jį supančios absurdiškos realybės santykis.

Operatorius Shandor Berkeshi prisimindamas filmo Charmsas filmavimą sako: “Šių dienų kinas, kuriamas iš atmosferinių elementų, lyg iš oro… kurdami filmą mes atradome tuos elementus iš lėto. Charmso pasirodymas, kaip jis rengėsi, kaip vaikščiojo, kaip kalbėjo…Iš esmės mes bandėme atkurti jo erą.” 

Tarptautinis Šanchajaus kino festivalis yra vienintelis festivalis Kinijoje, kuris priklauso tai pačiai kategorijai, kaip Kanų, Venecijos, Berlyno, San Sebastiano festivaliai. Šis renginys vienas didžiausių Rytų Azijoje, organizuojamas nuo 1993 metų. 

Pagrindinės konkursinės programos žiuri prezidentas visiems Lietuvoje gerai žinomas Rumunijos režisierius Cristian Mungiu, kurio filmas “4 mėnesiai, 3 savaitės, 2 dienos” 2007 metais tarptautiniame Kanų festivalyje laimėjo pagrindinį prizą “Auksinę palmės šakelę”, o filmas “Baigiamieji egzaminai” 2016 metų Kanų festivalyje laimėjo prizą už geriausią režisūrą.

Lietuvos žiūrovai filmą galės išvysti 2018 metais.

Festivalio internetinė svetainė:  http://www.siff.com/