Anonsas

Gegužės mėnesį KINO KLUBE žiūrėkite

  • 2018 05 01

Gegužės mėnesį pasitinkame žengdami koja kojon ne tik su šiltais orais, bet ir su lietuviška dokumentika. Paskutinį pavasario mėnesį Lietuvos kinematografininkų sąjunga kviečia į Kino klubo filmus, kurie primins apie paprastus, šalia gyvenančius žmones, leis apsidairyti Lietuvos ir užsienio apylinkėse, supažindins su išskirtiniais šių dienų herojais. Ir tik paskutinysis gegužės mėnesio filmas, tęsiantis „Kino archeologijos“ programą ir pažintį su gerai žinomu režisieriumi Percy Adlonu, nukels į vaidybinio kino grožį.

Lietuvos kinematografininkų sąjungos KINO KLUBE – nemokamos filmų peržiūros kiekvieną ketvirtadienį 18:00 val.

Sąjungos kino salėje (Vasario 16-osios g. 8. Durų kodas 25)

Gegužės mėnesio programa:

Gegužės 03 d. 18:00 val.

„Drugelio miestas“

rež. Olga Černovaitė

Dokumentinis / Lietuva, Airija, Belgija, Danija / 2017 m. / 95 min. 

Visaginas – drugelio sparnų formos miestas Lietuvoje, kadaise turėjęs būti langas Vakarams į sovietinį progresą. Įkurtas 80-taisiais kaip atominės elektrinės pagrindinė stotis, jis pritraukė žmonių iš visos Sovietų Sąjungos, padarydamas rusų kalbą vyraujančia mieste.

Vėliau įstojimas į Europos Sąjungą Lietuvai reiškė ir atominės elektrinės, o tuo pačiu ir pagrindinės miesto pramonės, uždarymą. Kai aplink tvyro geopolitinė įtampa ir jaučiamas nepasitikėjimas, ką ateitis atneš žmonėms iš Drugelio Miesto?

„Drugelio miestas” – dokumentinis filmas, kviečiantis diskusijai apie skirtingų kultūrų gyvenimą vienoje šalyje. Atskleidžiantis meilę miestui ir pokyčius, kurie ateina kartu su neaiškia ateitimi. Režisierė Olga Černovaitė piešia rusakalbio Visagino portretą, ekonominių neramumų ir politinės įtampos metu. Tuo tarpu siužetas glaudžiai persipina su kiekvieno mūsų tapatybe ir jos paieškomis.

Gegužės 10 d. 18:00 val.

„Vaineta“

Rež. Vytautas V. Landsbergis

Dokumentinis / Lietuva / 2016 / 36 min

Režisierius Vytautas V. Landsbergis dokumentiniame filme „Vaineta“ fiksuoja cerebriniu paralyžiumi sergančios merginos gyvenimo akimirkas. Ji auga globojama senelių, kurie ją lydi visur ir visada, nes tėvų šalia nėra. Jos norai ir pomėgiai tokie patys kaip ir kitų jos bendraamžių –  leisti laiką kartu su draugais, susirašinėti su jais elektroninėmis žinutėmis ar kalbėti Skype’u, piešti, juokauti, žaisti futbolą ir skaityti knygas. Režisieriaus paklausta, kas ją labiausiai džiugina pasaulyje, Vaineta atsako – „viskas“. Ir išties atrodo, kad kiekvienas merginos koja nutapytas paveikslas liudija kasdienybės džiaugsmą. Filme žiūrovas kviečiamas pamatyti įgalumą kylantį iš neįgalumo.

Gegužės 17 d. 18:00 val.

„Šaltos ausys“

Rež. Linas Mikuta

Dokumentika / Lietuva / 2016 / 40 min.

Režisieriaus Lino Mikutos dokumentinis filmas „Šaltos ausys” grįžo iš Italijos tarptautinio dokumentinių filmų festivalio „Festival dei Dirriti Umani“ su apdovanojimu. Filmas laimėjo pagrindinį festivalio žiūri prizą už geriausią dokumentinį filmą. Festivalio žiuri, teikdama apdovanojimą, taip apibūdino filmą: „Už įstabų glaustumą, pasakojant universalią istoriją apie skausmingai sudėtingą dialogą, ir už jautrumą, vaizduojant įtampa ir pykčiu kibirkščiuojantį meilės ryšį, išraiškingais, tačiau paprastais ir nuostabiais vaizdais atskleidžiant simbolinį ir abstraktų tikrovės matmenį.“

Filmas pasakoja istoriją apie du vyrus – tėvą bei jo kurčnebylį sūnų, kurie gyvena vienkiemyje, praktiškai atskirti nuo civilizacijos. Dalindamiesi tuo pačiu stogu, tomis pačiomis problemomis ir vargais, vyrai visgi išlieka labai tolimi vienas kitam. Jų pasaulio pajautimai tokie skirtingi, jog visi bandymai susikalbėti virsta konfliktu arba mažų mažiausiai nesusipratimu. Tėvas laiko sūnų nenormaliu nesubrendėliu, o sūnus tėvą – nejautriu chamu. Ar įmanoma šiems, regis, patiems artimiausiems žmonėms rasti kelią vienam į kitą?

Gegužės 24 d. 18:00 val.

„LIETUVOS VALSTYBINIO JAUNIMO TEATRO METRAŠTIS. 2005–2015 m.“ (V dalis)

Rež.: Rimgaudas Karvelis

Dokumentika / Lietuva / 2015

Tai jau penktoji ir paskutinė juostų apie Lietuvos Valstybinį Jaunimo teatrą dalis. Filmo autorius paruošė pasakojimą apie teatro gyvenimą, kurio metu buvo sukurti itin reikšmingi, įvairias Jaunimo teatro kryptis reprezentuojantys režisierių Jono Vaitkaus, Algirdo Latėno, Vido Bareikio spektakliai. Į devintą dešimtį įkopęs menininkas pats įgarsino filmą ir sudėliojo visus jame minimus faktus. Filmo bendraautoriai – Kino mėgėjų sąjungos vadovas Vidmantas Gaigalas ir operatorius Deivis Sarapinas.

Gegužės 31 d. 18:00 val.

„Penkios paskutinės dienos"

Rež.: Percy Adlon

Istorinė drama / Vakarų Vokietija / 1982 / 1 val. 52 min.

Else Gebel laukia teismo proceso dėl antiagitacinės medžiagos gabenimo. Ketvirtadienį, 1943 m. vasario 18 d. į kalėjimą atvyksta du jaunuoliai, kurie areštuoti už antitarybinių brošiūrų laikymą ir platinimą… Tada viskas ir prasideda. Kas laukia šių jaunų žmonių?

 

nuotr. kadras iš filmo Penkio paskutinės dienos