Naujiena

Giedrės Žickytės ir Maitės Alberdi filmui „Aš čia tik svečias“ – dar vienas apdovanojimas Slovėnijoje

  • LKC inf.
  • 2017 11 27

Lapkričio pabaigoje Liublianoje vykusiame 28-ajame tarptautiniame kino festivalyje LIFFe prizu už geriausią trumpametražį filmą apdovanotas Lietuvos ir Čilės bendros gamybos dokumentinis filmas „Aš čia tik svečias“ („I’m Not From Here“, režisierės Maite Alberdi ir Giedrė Žickytė). Tai jau dvidešimt antras tarptautinis apdovanojimas filmui, kurio premjera įvyko praeitais metais festivalyje „Vision du Reel“ Šveicarijoje, jame taip pat pelnius pagrindinį prizą geriausio trumpametražio filmo kategorijoje. „Aš čia tik svečias“ laimėjo „Sidabrinę gervę“ kaip geriausias bendros gamybos filmas 2017-ųjų metų Lietuvos nacinionaliniuose kino apdovanojimuose bei buvo nominuotas Europos kino akademijos apdovanojimui už geriausią trumpametražį filmą 2016 metais.

Bendras Lietuvos ir Čilės kūrėjų dokumentinis filmas pasakoja apie Alzheimerio liga sergančią baskų imigrantę Josebę, kuri pamiršta gyvenanti globos namuose, esančiuose Čilėje.

Liublianoje vykusių apdovanojimų metu festivalio žiuri kalbėjo: „Šiais metais apdovanojimas už geriausią trumpametražį filmą skiriamas nuostabiam filmui „Aš čia tik svečias“, kuris mus ne tik sujaudino, bet ir nustebino. Tai jautrus vienišos moters, kovojančios už savo laisvę ir tapatybę svetimoje šalyje portretas bei subtiliai politiškos dokumentikos pavyzdys, keliantis itin aktualias mūsų senstančioje visuomenėje slaugos bei globos problemas“.

„Aš čia tik svečias“ filmo gamyba finansuota Lietuvos kino centro, Čilės audiovizualinio fondo bei Kopenhagos dokumentinių filmų festivalio „CPH:LAB“ programos fondo.