Naujiena

Spalio 27-28 d.: Tarptautinė animacijos diena. Iljos Bereznicko kūrybos retrospektyva!

  • Rengėjų inf.
  • 2017 10 25

Animacija – viena tobuliausių formų fantazijai apgyvendinti ir dalytis ja su kitais. Atsiskleidžianti per gyvą vaizdą, užvaldanti visą spalvų paletę, pasitelkianti į pagalbą ir muziką, ir kitus kūrėjo įkvėpimui pasiekiamus garsus. Šių kombinacija tokia stipri, kad nenustebtume, jei žiūrėdami kokybišką animatoriaus kūrybą imtumėte teigti, jog jaučiate ir kvapus. Pamėginkime? Kaip tik laukia paranki proga – kviečiame susipažinti su animacinių filmų režisieriaus, dailininko Iljos Bereznicko kūryba.

Ilja Bereznickas – scenaristas, režisierius, knygų autorius, iliustratorius, karikatūristas. Jo kūrybinis kelias prasidėjo 1970 m., ėmus aktyviai kurti knygų iliustracijas ir karikatūras. Už darbą šioje srityje I. Bereznickas yra apdovanotas konkursuose ir parodose Lietuvoje bei užsienyje, na o laimėti prizai autorių paskatino pradėti kurti animaciją.

Sprendimas buvo sėkmingas. 1984 m. I. Bereznicko iniciatyva Lietuvos kino studijoje įkurta Animacijos studija, iškėlusi Lietuvos animaciją į profesionalų lygį. Lietuvos kino studijoje sukurtas pirmas, ne vienai lietuvių kartai puikiai pažįstamas I. Bereznicko animacinis filmas „Baubas“ (1987 m.). Filmas tapo I. Bereznicko vizitine kortele. Tai buvo pirmas lietuviškas animacinis filmas, įvertintas prestižiniu tarptautiniu apdovanojimu – pirmuoju prizu Tarptautiniame vaikų ir jaunimo kino festivalyje Portugalijoje, 1990 m.
2014 m. menininkas apdovanotas ordinu už „Už nuopelnus Lietuvai“, taip pat 2015 m. Fredikstado animacijos festivalyje (angl. Fredrikstad Animation Festival) jo kūryba įvertinta Auksinio Gunaro apdovanojimu „Už viso gyvenimo pasiekimus“ (angl. Golden Gunnar - Lifetime Achievement).

PROGRAMA

27 d. Iljos Bereznicko kūrybos retrospektyva

12:00 val. – susitikimas su Ilja Bereznicku ir iki šiol nedemonstruotų animacinių filmų pristatymas. Filmo „Ne ožkoje laimė“ (2017 m.) peržiūra. 
Vyks Nacionalinės bibliotekos Kino salėje, V a.

13:00 val. – Iljos Bereznicko piešinių parodos atidarymas ir 2017 m. išleistos knygos „Animacija: nuo idėjos iki ekrano“ pristatymas.
Leidinyje rasite praktinių nuorodų, reikalingų kuriant animaciją. Jame išdėstyti pagrindiniai kūrybos etapai, analizuojama autorinė animacija ir technologijos, jų taikymo subtilybės. Renginyje bus galimybė leidinį įsigyti.
Vyks Nacionalinės bibliotekos Meno erdvėje, V a.

14:00 val. – Iljos Bereznicko animacinių filmų retrospektyva iš 2010 m. išleisto DVD rinkinio „Baubas & Co“. 
Vyks Nacionalinės bibliotekos Kino salėje, V a.