Naujiena

Įvyko dokumentinio filmo „Drugelio miestas“ premjera

  • Rengėjų inf.
  • 2017 11 16

Trečiadienio vakarą „Scanoramoje“ įvyko nacionalinė pilnametražio dokumentinio filmo „Drugelio miestas“ premjera. Pristatydama savo debiutinį filmą režisierė Olga Černovaitė neslėpė nerimo – po penkerių metų darbo ir gyvenimo su filmu jai vis atrodo, kad dar kažką galima pridurti ar pakeisti. Vis dėlto, pilna salė žiūrovų filmą įvertino puikiai.  

Olgos Černovaitės dokumentinis filmas atvirai pasakoja Visagino ir čia gyvenančių žmonių istoriją. Drugelio sparnų formos miestas Lietuvoje, kadaise turėjęs būti langas Vakarams į sovietinį progresą, įkurtas 80-tajame dešimtmetyje kaip atominės elektrinės pagrindinė stotis. Mieste buvo apgyvendinti žmonės iš visos Sovietų Sąjungos, todėl rusų kalba mieste tapo ir iki šiol išliko dominuojančia – tai vienintelis toks miestas Lietuvoje. Lietuvos įstojimas į Europos Sąjungą reiškė ir atominės elektrinės, o tuo pačiu ir pagrindinės miesto pramonės, uždarymą. O. Černovaitė savo kūrinyje pasakoja apie geopolitinę įtampą, aplink jaučiamą nepasitikėjimą. 

Nepasirenkant pusės, šis dokumentinis filmas – tai kitas būdas užduoti universalų klausimą: ar įmanoma skirtingoms bendruomenėms gyventi kartu vienoje demokratinėje šalyje, išsaugant savo identitetą, kitų pagarbą ir gyventi kartu be baimės ir įtarimų. 

 

Filmo anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=RHwcOSxL7rs

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ vyks lapkričio 9–26 dienomis, Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose. Lapkričio 17 d. „Drugelio miestą“ bus galima pamatyti Kaune, lapkričio 20 d. – Klaipėdoje.