Anonsas

Kinematografininkų sąjungoje – Tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos Pavasaris 2017“ renginys!

  • LKS inf.
  • 2017 05 18

Gegužės 22 d. 18:00 val. Kino sąjungoje

Lietuvos kinematografininkų sąjunga drauge su Lietuvos rašytojų sąjunga ir Rašytojų klubu pristato Tarptautinio poezijos festivalio POEZIJOS PAVASARIS 2017 renginį:

Režisierės Agnės Marcinkevičiūtės filmas apie poetą Jurgį Kunčiną „Beveik laimingas“ ir Jurgio Kunčino rinktinė „Malūnų gatvė be malūnų“.

Poeto Jurgio Kunčino rinktinę pristato knygos sudarytojai Antanas A. Jonynas ir Palmira Mikėnaitė. Filmą apie poetą pristatys režisierė Agnė Marcinkevičiūtė. Renginio vedėjas – Gytis Lukšas.  

 

„BEVEIK LAIMINGAS“ (iš ciklo „Literatūrinės pamokos“)

Dokumentinis filmas / 59 min. / studija „A propos“ / 2003

Scenarijaus autorė ir režisierė – Agnė Marcinkevičiūtė

Operatorius – Vaidotas Digimas

Prodiuseris – Vytautas V. Landsbergis

Apie filmą

„Gerai, kad nepradėjau rašyti iki Nepriklausomybės, nes būčiau prirašęs daug teisingų Tarybinių nesąmonių“ – šitie Jurgio žodžiai slepia didelę gėlą, anuomet stūmusią jį į visuomenės paribį. Jis, turėdamas didelį kūrybinį potencialą, blaškėsi, neturėdamas pastovaus darbo, savo namų, bet išliko laisvas, neprisitaikė ir nesusiteršė. Paskutiniaisiais, bene 15 savo gyvenimo metų, jis dirbo labai intensyviai, bet patirtis jo niekada nepaleido, pasivydavo jį, vėl traukė į nebūtį.

Filmas pristato įvairiapusę rašytojo Jurgio Kunčino asmenybę, jo kūrybinę dirbtuvę; apie asmeninį gyvenimą kalbama atvirai, neaplenkiant skaudžių biografijos faktų.

Prisiminimais apie Jurgį Kunčiną dalinasi jo artimieji: žmona Rasa, brolis Algirdas, duktė Karolina; jo draugai bei kolegos: A.A Jonynas, V. Braziūnas, T. Četrauskas, L. Jakimavičius, L. Katkus, L. Jonušys. Filmą praturtina archyvinė video medžiaga: sūnus Paulius mėgėjiška vaizdo kamera filmavo tėvą namų aplinkoj, gamtoj; „Poetinio druskininkų rudens“ vaizdo archyvuose užfiksuotas Jurgis Kunčinas visiškai priešingas – čia jis šmaikštus ir išdykęs...Iš gausaus rašytojo palikimo filme koncentruojamasi ties „Tūla“, už kurią Jurgiui Kunčinui paskirta Lietuvos rašytojų sąjungos 1994 m. premija. 

Festivalio POEZIJOS PAVASARIS 2017 programa: 

http://www.rasytojai.lt/lt/veikla/poezijos-pavasaris/1460-poezijos-pavasaris-2017-programa

 

Įėjimas laisvas. 

Renginio vieta: Lietuvos kinematografininkų sąjunga, Vasario 16-osios g. 8, Vilniuje. 

Informacija telefonais (8 5) 212 07 59, 8 620 33152, el. paštu info@kinosajunga.lt