Naujiena

Kino centre „Garsas“ – filmo „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ premjera su režisieriumi Arūnu Mateliu

  • Rengėjų inf.
  • 2018 02 08

Vasario 11 d. 15 val. kino centre „Garsas“ panevėžiečiai ir miesto svečiai turės galimybę pamatyti Europos filmų festivaliuose visus nustebinusią sporto dokumentiką „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“. Filmo pristatyti atvyksta režisierius Arūnas Matelis ir filmo prodiuserė Algimantė Matelienė.

Paslapties šydą sporto pasaulyje atskleidusiame filme vaizduojami herojai – gregoriai, liekantys šešėlyje, ir pasaulis, į kurį buvo uždrausta pažvelgti kino kūrėjams 43 metus. Dokumentinis filmas pasakoja apie vienas sudėtingiausių bei populiariausių dviračių varžybų pasaulyje – „Giro d’Italia“. Tačiau ne apie garbę ir šlovę. Šios juostos herojai – sudėtingiausius iššūkius įveikiantys ir lyderių užnugaryje esantys sportininkai, neturintys teisės į asmeninę pergalę. „Šie sportininkai žino, kad niekada nelaimės, bet atiduoda visą save iš pašaukimo, nuoširdžiai mylėdami tai, ką jie daro, – pasakoja pasaulio čempionė Edita Pučinskaitė, šio filmo scenarijaus bendraautorė ir konsultantė.

 „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta” jau pelnė pripažinimą užsienyje: Varšuvos,  Minsko, Triesto tarptautiniuose festivaliuose pelnė geriausio dokumentinio pilnametražio filmo apdovanojimus, Lietuvos kinematografininkų sąjungos apdovanojimą už geriausią 2017 metų filmą. Beveik 8-erius metus režisieriaus A. Matelio kurtas filmas – didžiausias bendros gamybos Europoje kino projektas, kurio gamyboje dalyvavo net aštuonios šalys: Lietuva, Italija, Šveicarija, Airija, Šiaurės Airija, Latvija, Ispanija ir Belgija.

Filmas kinuose pasirodys nuo vasario 9 dienos, o filmo kūrėjai panevėžiečių lauks sekmadienį – vasario 11 d. 15 val.

Daugiau informacijos: www.garsas.lt