Kino ir audiovizualinio sektoriaus pareiškimas dėl COVID-19

  • 2020 04 20

Kino ir audiovizualinio sektoriaus pareiškimas dėl COVID-19

Kino ir audiovizualinis sektorius Europoje kviečia imtis skubių veiksmų užtikrinti savo ateitį krizės metu, laikantis valstybiniu mastu jau paskelbtų priemonių, kurių ėmėsi fondai ir kitos įstaigos.

Kodėl tai svarbu?  Kultūros srities atstovai Europoje –tiek verslai, tiek individai- išgyvena sunkią krizę. Mūsų sektorius yra Europos kultūrinės, kūrybinės bei socialinės tapatybės centre – nuo mūsų priklauso didelė Europos ekonomikos bei darbingumo dalis. Taigi reikalinga skubi intervencija. Be lyderių paramos audiovizualinis sektorius Europoje negalės atsigauti po krizės.

Mūsų sektorius užims svarbią rolę atsigavimo laikotarpyje – bet tik tuo atveju, jei bus išsaugota jo infrastruktūra.

Sektorius remiamas projektais,  jo verslumo ciklai nereguliarūs – tai yra paini ekosistema, apjungianti projektų vystymą, kūrimą, finansavimą, produkciją bei sklaidą. Sektoriaus veikla palaikoma pavienių kūrėjų, bei įvairių mastelių kompanijų, kuriuos visus dėl pandemijos ištiko ekonominė krizė. Kiekvienas segmentas - pradedant produkcija, finansavimu bei vystymu ir baigiant sklaida - susiduria su specifiniais iššūkiais. Kiekviena sritis taip pat patiria ir skirtingus nuostolius.

Grįžus į normalų rėžimą žala neišnyks.

Kas reikalinga? Reikalinga skubi finansinė parama – tiek dabar, tiek praėjus kriziniam laikotarpiui- kad būtų galima apsaugoti sektoriaus ateitį. Pasekmės bus juntamos dar ilgai po izoliacijos nutraukimo. Kino bei audiovizualinis sektorius Europoje gali tapti diskutuotina tema, kuri bus svarbi piliečiams atsigaunant ir įkvėps pasitikėjimo Europos ateitimi.

http://www.filmdirectors.eu/joint-film-and-audiovisual-sector-covid-19-statement-7-april-2020/