KINO KALENDORIUS: kovo dvyliktoji (LIETUVIŠKAS PĖDSAKAS )

  • 2021 03 12

1965 m. kovo dvyliktąją Odesoje gimė aktorė TATJANA LIUTAJEVA.

Vos baigusi vid. mokyklą įstojo į Visasąjunginį valstybinį kinematografijos institutą (VGIK) Maskvoje ir pateko į Aleksejaus Batalovo kursą.

O vos apsigynusi diplomą suvaidino Anastasiją Jagužinskają populiariame rež. Svetlanos Družininos TV nuotykių seriale „Pirmyn, gardemarinai!, 1987).

Tuo metu Tatjana jau buvo ištekėjusi už aktoriaus Olego Ditkovskio (1989-aisiais gimė dukra Agnija, taip pat aktorė) ir filmavimams pasibaigus su vyru persikraustė į Vilnių. Čia Rusų dramos teatre per dešimtį metų suvaidino nemažai klasikinio repertuaro vaidmenų: Kateriną (V. Šekspyro „Užsispyrėlės sutramdyme“), Nastasją Filipovną (F. Dostojevskio „Idiote“), Jeleną Andrejevną (A. Čechovo „Dėdėje Vanioje“), Olgą („Trijose seseryse“) ir kt.

Išėjusi iš teatro kelis metus organizavo festivalį „Rusų kinas".

Antrasis vyras – režisierius Rokas Ramanauskas (sūnus Dominykas).

2004-aisiais su dukra Agnija ir sūnumi Dominyku persikėlė gyventi į Maskvą. Čia filmuose ir TV serialuose sukūrė per šešias dešimtis vaidmenų. Kartą ji pasakė: „Aš ne komiška ir ne lyriška, aš tiesiog aktorė. O aktorius turi mokėti viską, ir aš noriu viską išbandyti“.

Vaidino lietuvių filmuose: Elvyrą (Kiemas, 1999, rež. Valdas Navasaitis); Konstanciją (Tadas Blinda. Pradžia, 2011, rež. Donatas Ulvydas).

Jos partneriai filmuose buvo garsūs aktoriai Aleksandras Abdulovas (Virš tamsaus vandens, 1993, rež. D. Meschijevas); Olegas Jankovskis (Terra incognita, rež. Yiannis Typaldos); Juozas Budraitis (Velnio žavesys, rež. V. Potapovas, abu 1994); Sergejus Bezrukovas (Jeseninas, 2005, TV, vaidino Olgą Tolstają); Armenas Džigarchanianas ir Aleksandras Kaliaginas (Rudis ir Semas, 2007, rež. Grigoras Giardušianas); Aleksandras Balujevas, Maratas Bašarovas ir Dima Bilanas (Didvyris, 2016, TV); Jelizaveta Bojarskaja (Ana Karenina, 2017, TV, rež. K. Šachnazarovas, vaidino kunigaikštienę Vronskają) ir kt. 

 Gediminas JANKAUSKAS