Naujiena

„Kino pavasario“ jūroje suposi lempa ir melavo italai

  • Rengėjų inf.
  • 2017 03 03

Kaip ir kasmet, 22-asis „Kino pavasaris“ filmų programoje išskyrė vietą ir italų kinui. Praėjusiais metais vienu lankomiausiu festivalio filmu buvo Lucos Guadagnino drama „Didesni purslai“ („A Bigger Splash“). Panašią sėkmę organizatoriai prognozuoja ir Italijoje lankomumo rekordus viršijusiai komedijai „Tobuli melagiai“ („Perfect Strangers“). Pirmieji ją išvysti galėjo specialiai festivaliui „Raudonų plytų alaus dirbtuvių“ sukurto alaus „Jūroje supasi lempa“ pristatymo svečiai.

Lietuvos aludariai yra prisiekę kino gerbėjai. Taip tvirtina „Raudonų plytų alaus dirbtuvių“ atstovai, kurie kasmet didžiausiam šalyje kino renginiui pagamina išskirtinį alų.

Kino gerbėjai pernai ragavo „Antrą planą“, išraiškingą skirtingų aromatų šviesųjį alų, kuris, pasak jo sumanytojų, užima antraplanį vaidmenį šalia kino, nes puikiai tinka aptariant matytus filmus. Buvo ir „Išplautas kadras“ – tamsus, sodrios spalvos, keturių salyklų alus, kurį subrandino kino menas – prieš supilant alų į brandinimo talpas, darykloje buvo rodomi nespalvoti trumpametražiai filmai apie mieles, o mielės – gyvi organizmai, reaguojantys į aplinką, tad alus įgavo kino skonį.

Kino lempų subrandintas alus

Šiais metais nauji kino vėjai padvelkė nuo jūrų į „Raudonų plytų alaus dirbtuves“ – čia sukurtas dar viena festivalio alaus serija „Jūroje supasi lempa“.

Naujojo alaus pavadinimą įkvėpė kino festivalio šūkis – „Nauji vėjai“, gimęs žymaus iliustratoriaus Karolio Strautnieko galvoje. „Svarstėme, ką nauji vėjai reiškia mūsų alaus dirbtuvėms, ir vieną vėjuotą dieną marių pakrantėje pamatėme ant bangų besisūpuojančius šviečiančius plūdurus. Kuo labiau stiprėjo vėjas, tuo didesnės kilo bangos ir tuo labiau jos supo plūdurus“, – alaus pavadinimo istoriją pamena „Raudonų plytų alaus dirbtuvių“ aludaris A. Bagdzevičius.

Tai alus, paliestas tikrų kino spindulių. Gamybos procesas vyko prie specialaus kino apšvietimo – į alų buvo nukreiptos kino lempos. Jos alų gerokai pakaitino, pripildė kino šviesos. Jūros krašte šviesa rodo kelią, kino ekrane šviesos kuria nuotaiką. Tad „Jūroje supasi lempa“ yra šviesus 5,7 % alk. tūrio belgiško saison stiliaus alus, kupinas apelsinų bei kalendrų sėklų aromatų, lengvas ir gaivus.

„Kiekvienais metais siekiame alų praturtinti kino idėjomis. Šiame alaus gamybos procese pagrindinis aktorius yra šviesus salyklas alui. Norėjome jį padaryti neįprastai. Atsigabenome tikrų kino lempų, šviesa ir karštis padėjo grūdams džiūti. Mes viską nufilmavome ir jūs tai pamatysite. Galima sakyti, kad alus, kurį laikote rankose, jau pabuvojęs filmavimo aikštelėje“, – alų pristatė A. Bagdzevičius.

Vaizdas nuo kranto niekada nebūna vienodas, tad ir alaus „Jūroje sukasi lempa“ etiketė – kintanti. Apšvietus ją ultravioleto spinduliais, atsiveria paslaptis, naujas istorijos siužetas, kurio nepastebėtum iš pirmo žvilgsnio.

Žymiausi italų komikai

Po nuotaikingo „Kino pavasario“ alaus pristatymo svečiams buvo parodytas nacionaliniu fenomenu vadinama italų režisieriaus Paolo Genovese komedija „Tobuli melagiai“ (orig. „Perfetti sconosciuti“, ang. „Perfect Strangers“).

Pasak festivalio vyriausiojo programos sudarytojo Edvino Pukštos, gudrus filmo scenarijus leidžia pasimėgauti labai geru, provokuojančius ir nebanaliu itališku humoru.

Filmas pasakoja apie draugų kompaniją, kuri vieną vakarą, prie vakarienės stalo, pasiryžta sužaisti intriguojantį žaidimą: visi sudeda mobiliuosius telefonus ant stalo ir kiekvieno jų telefonas tampa viešas. Kiekviena žinutė garsiai perskaitoma, į kiekvieną skambutį atsiliepiama įjungus garsiakalbį. Žaidimo tikslas – įrodyti, kad nė vienas iš jų neturi ko slėpti. Tačiau žaidimui prasidėjus, viskas apvirsta aukštyn kojomis.

Filme vaidina žymi italų aktorė Alba Rohrwacher („Alkanos širdys“, „Aš esu meilė“) ir salę iki ašarų prajuokinę garsūs italų komikai Giuseppe Battiston ir Marco Giallini.

Filmo „Tobuli melagiai“ anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=xtbVLwUhgTs

„Mūsų gaminamo alaus rolė ir tikslas yra skatinti kalbas apie kiną. Šiemet ir vėl festivalio metu kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ įrengsime „Raudonų plytų“ barą. Čia po seansų užverda karčiausios diskusijos. Tikiuosi, kad ir „Jūroje supasi lempa“ taps įdomių pokalbių kompanionu“, – viliasi A. Bagdzevičius.

2017 m. festivalio filmų programa: http://kinopavasaris.lt/lt/programa

Apie festivalį:

22-asis Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ vyks 2017 m. kovo 23–balandžio 6 dienomis. Šių metų festivalio šūkis – „Nauji vėjai“. „Kino pavasaris“ yra didžiausias kino renginys Lietuvoje, pernai pritraukęs 113 tūkst. žiūrovų, ir vienas ryškiausių kino festivalių Rytų Europoje. Šiemet „Kino pavasaryje“ bus parodyta 130 pilnametražių ir 70 trumpametražių filmų, kuriuos festivalio atstovai atrinko, per metus aplankę daugiau nei 30 tarptautinių festivalių. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.