Naujiena

„Kino pavasaris“ tiesiogiai transliuoja susitikimus su pristatyti filmų atvykusiais svečiais

  • Rengėjų inf.
  • 2017 03 31

„Kino pavasario“ metu festivalio būstinėje – kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ – veikia video studija. Joje vyksta pokalbiai tiek su šalies, tiek su užsienio filmų kūrėjais, kuriuos gali stebėti ne tik festivalio lankytojai, bet ir jo sekėjai socialiniame tinkle „Facebook“. Pokalbiai vyksta festivalio dienomis 21–22 valandomis.

„Kino pavasaris“, neatsilikdamas nuo Kanų, Berlyno, Toronto ir kitų didžiųjų kino festivalių, kartu su pagrindiniu partneriu ERGO įkūrė pokalbių studiją – ERGO kino klubą. Čia diskutuojama apie filmus, programas bei kitomis su festivaliu susijusiomis temomis. ERGO kino klubas žiūrovų po seansų ar prieš juos laukia trečiajame aukšte.

Tarp pašnekovų – garsios prancūzų aktorės Isabelle Huppert dukra Lolita Chammah, vienas garsiausių ukrainiečių režisierių Sergei Loznitsa, naujausią filmą festivalyje pristatysiantis žymus šalies dokumentininkas Audrius Stonys ir kiti reikšmingi kino istorijai filmų kūrėjai.

S. Loznitsa kino kritikų dokumentikos šedevru pavadintame „Austerlice“ tyliai stebi buvusių koncentracijos stovyklų teritorijose atidarytų muziejų lankytojus, jų elgesį. Ko gi jie ten atvažiuoja? Ko jie ten ieško? Ką jie tikisi ten pamatyti?

A. Stonys kerinčio grožio melancholiškame filme „Moteris ir ledynas“ susitapatina su aukštai Tian Šanio kalnuose 30 metų gyvenančios mokslininkės Aušros Revutaitės vienatve.

Režisierė Tiffany Hsiung atvyksta į festivalį iš Kanados pristatyti filmo labai jautria tema „Atsiprašymas“. Tai pasakojimas apie buvusias „paguodos moteris“, kurios kartu su dar daugiau nei 200 000 Azijos moterų ir mergaičių buvo pagrobtos ir išnaudojamos kaip seksualinės vergės japonų armijos karių Antrojo pasaulinio karo metais.

Margita Gosheva – dažna festivalio viešnia, 2015 m. ji buvo pripažinta geriausia programos „Nauja Europa – nauji vardai“ aktore už vaidmenį filme „Pamoka“. Ši kartą ji suvaidino tų pačių režisierių – Kristinos Grozevos ir Petario Valchanovo – juostoje „Šlovė“, pasakojančioje įtemptą už valstybinės institucijos durų vykstančią dramą.

Su visais jais galima susitikti festivalio studijoje – ERGO kino klube.

Išsami ERGO kino klubo programa:

  • kovo 31 d. 21.30 val. pokalbis su filmo „Užtvanka“ aktore Lolita Chammah ir režisiere Laura Schroeder;
  • balandžio 1 d. 21.30 val. pokalbis su filmo „Moteris ir ledynas“ režisieriumi Audriumi Stoniu;
  • balandžio 2 d. 20.55 val. pokalbis su filmo „Žmonės, kurie ne aš“ režisiere Hadas Ben Aroya;
  • balandžio 3 d. 21.30 val. pokalbis su filmo „Atsiprašymas“ režisiere Tiffany Hsiung;
  • balandžio 4 d. 21.30 pokalbis su filmo „Šlovė“ pagrindine aktore Margita Gosheva;
  • balandžio 5 d. 21 val. pokalbis su filmo „Austerlicas“ režisieriumi, prodiuseriu ir scenarijaus autoriumi Sergei Loznitsa bei kūrybinės grupės nariais Danieliumi Kokanauskiu ir Vladimiru Golovnitskiu.

Pasiklydusiems festivalio kino programoje sukurtas išsirinkti filmą padedantis ERGO kino testas. Tai praėjusiais metais pasiteisinęs, šiemet dar labiau patobulintas testas kino mylėtojams. Atsakęs į kelis paprastus klausimus, žiūrovas gauna asmenines filmų rekomendacijas. Išbandykite: www.ergo.lt/kinopavasaris

2017 m. festivalio filmų programa: http://kinopavasaris.lt/lt/programa

Apie festivalį:

22-asis Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ vyks 2017 m. kovo 23–balandžio 6 dienomis. Šių metų festivalio šūkis – „Nauji vėjai“. „Kino pavasaris“ yra didžiausias kino renginys Lietuvoje, pernai pritraukęs 113 tūkst. žiūrovų, ir vienas ryškiausių kino festivalių Rytų Europoje. Šiemet „Kino pavasaryje“ bus parodyta 130 pilnametražių ir 70 trumpametražių filmų, kuriuos festivalio atstovai atrinko, per metus aplankę daugiau nei 30 tarptautinių festivalių. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.