Kvietimas į diskusiją ir filmo peržiūrą „Kristaus kūnas“

  • 2020 07 21

Kino centre „Garsas“ liepos 23 d. 18:30 val. rodysime lenkų kilmės režisieriaus Jan Komaso filmą „Kristaus Kūnas“. Po filmo kino gurmanų klubas „Veidrodžio ložė“ kviečia pasilikti ir dalyvauti diskusijoje tema „Neteisėtas gėris“. Diskusijos moderatoriai: kunigas Sigitas Sudentas ir psichologas, psichoterapeutas Nerijus Ogintas.

Kino juosta „Kristaus kūnas“ pasakoja apie 20-metį Danielį, kuris po sunkaus nusikaltimo patiria dvasinę transformaciją jaunimo pataisos namuose. Atėjus metui juos palikti, jis svajoja tapti kunigu, tačiau kriminalinė praeitis tam neįveikiama kliūtis. Pakeliui į naują darbo vietą jis persirengia kunigu ir dėl komiško atsitiktinumo perima nuošalaus miestelio parapiją. Neįprasta jauno, charizmatiško dvasininko praktika tampa akstinu vietinei bendruomenei pradėti susitaikymo procesą po neseniai įvykusios tragedijos. Tačiau Danielio praeitis netrunka pasivyti.

Konfliktai, kuriuos sprendžia pagrindinis veikėjas Danielis – bendruomenės susipriešinimas: dėl avarijos, kurioje prieš keletą metų žuvo šeši parapijiečių vaikai bei kitoje mašinoje važiavęs vyras, ir kurios kaltininkas taip ir lieka neaiškus. Danielis – tampa tarsi tiesos ieškotoju, bando rasti sutarimą tarp priešiškai nusiteikusių miestelio gyventojų bendraudamas su jais. Tuo pačiu jis atlieka tarsi gero psichoterapeuto vaidmenį – jo kalbos įkvepia ir paguodžia, pats imdamasis iniciatyvos bando sutaikyti žmones. Moteriai per išpažintį prisipažinus, jog sudavė savo vaikui, jis greitai supranta, kad tai ne pirmas kartas ir atgailai liepa pasivažinėti su vaiku dviračiais.

Visi likimai – sudėtingi, persunkti kančios, kaltės. Ar žmogaus nuodėmės nubraukia jaunuolio gerus darbus? Filmas „Kristaus kūnas“ – proga pamąstyti apie tikrąjį gailestingumą, kuris atsiskleidžia ne gražiomis kalbomis, o išgyvenant skausmą ir, kuris paliečia asmeniškai. Režisierius J. Komasa meistriškai žongliruoja žanrais: nuo kriminalinės dramos iki komedijos, nuo melodramos ir filosofinės alegorijos.

Filmas „Kristaus kūnas“ kalba apie atleidimą, todėl ir mes po filmo peržiūros kviečiame į diskusiją „Neteisėtas gėris“ kartu su Panevėžio Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo rektorato rektoriumi kunigu Sigitu Saugintu ir psichologu, psichoterapeutu Nerijumi Ogintu.

 

 

Daugiau informacijos:

www.garsas.lt