Lietuvos teatro muzikos ir kino muziejuje atidaroma jungtinė animacijos paroda.

  • 2019 11 14

Lietuvos teatro muzikos ir kino muziejuje atidaroma jungtinė animacijos paroda.

Lapkričio 14 d. 18 val. Vilniaus g. 41. KVIEČIAME!

Ekspozicijoje lietuvių klasikinės animacijos periodo režisierių ir dailininkų eskizai ir kadrai iš sukurtų filmų, tai didžioji dalis darbų iš keliaujančios parodos „Lietuvių animacijos metai pasaulyje“, kuri jau pabuvojo užsienyje ir Lietuvos miestuose, o dabar rodoma trečio aukšto renginių salėje. Toje pat salėje veiks ir konkursinė Tarptautinį animacinių filmų festivalį „Tindirindis“ pristatanti plakatų paroda, kurią įgyvendino VTDK kolegijos Grafinio dizaino studentų grupė, vadovaujama Virginijos Kalinauskaitės.

LTMKM skliautuoto rūsio salėje galima atrasti Zenono Šteinio karikatūrų ir filmų kadrų ekspoziciją.

Antro aukšto ekspozicijų salėje sesių dvynių Marijos ir Natalijos Petschatnikovų darbas „Pabaltys“ pasakoja apie gyvenimą „Pabaltyje“ – Lietuvos kaime Ignalinos rajone. „Tai – magiškų mūsų vaikystės epizodų filmas, sukurtas mažame Lietuvos kaimelyje – Pabaltyje“, – sako kūrėjos. Filmas, fenekistiskopai ir daugybė rankomis atliktų piešinių rodomi lankytojams.

Kitoje antro aukšto salėje Kristinos Buožytės ir Vitalijaus Žuko animacinis virtualios realybės projektas „Angelų takais“, pristatantis Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrybą. Šį darbą čia galima peržiūrėti su VR akiniais.

 

Parodos ekspozicijas lydės animacinių filmų retrospektyvinės programos. Edukacinės grupės galės pasirinkti iš penkių lietuviškų animacinių filmų programų: trumpametražiai vaikams, jaunimui ar suaugusiems, ilgametražiai filmi „Odisėjo nuotykiai“, „Aukso žirgas“.

Ši paroda skiriama artėjančiam Lietuvos animacijos 110-ųjų metinių paminėjimui.

Asociacija „ASIFA Lietuva“, bendradarbiaudama su Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejumi, Lietuvos kinematografininkų sąjungos Animatorių gildija ir Lietuvos kino centru, pristato retrospektyvinę Lietuvos režisierių animacinių filmų programą „Lietuvos animacijos metai pasaulyje“ ir jungtinę Lietuvos animacijos dailininkų ir režisierių parodą LTMKM muziejuje kaip vieną iš Tarptautinio animacinių filmų festivalio „Tindirindis“ renginių.

Daugiau informacijos rasite čia:

https://ltmkm.lt/index.php/project/instaliacija-pabaltys/

International Animation Film Festival "Tindirindis" in Vilnius