Naujiena

13-asis Tarptautinis animacinių filmų festivalis „Tindirindis“. Paskelbti ir apdovanoti geriausi festivalio filmai

  • Rengėjų informacija
  • 2015 12 09

2015 m. lapkričio 29 d. Lietuvos kinematografininkų sąjungoje buvo paskelbti 13-ojo Tarptautinio animacinių filmų festivalio „Tindirindis“ nugalėtojai. Tarptautinę žiuri sudarė lenkų režisierius Witold Giersz, rusų režisierius Valentin Telegin, ukrainiečių režisierius Oleksander Bubnov ir Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos Medijų dizaino katedros vedėja Dalia Matijkienė. Tarptautinė komisija iš 152 festivalio filmų, kurie buvo parodyti 13-oje konkursinių programų išrinko geriausius dvylika filmų iš skirtingų kategorijų. Nugalėtojai buvo apdovanoti specialiai festivaliui sukurtomis skulptoriaus Remigijaus Kriuko stiklo skulptūrėlėmis.
 
Geriausiu filmu suaugusiems pripažintas režisierių David Doutel ir Vasco Sá filmas „Apnešti suodžiais“ (studija „Bando a Parte“, „Curtas Metragens CRL“, Portugalija). Šio filmo herojus sugrįžta į savo vaikystės vietas, kur jį aplanko skaudūs prisiminimai.


„Apnešti suodžiais“ 

 


Geriausiu animaciniu vaizdo klipu
 pripažintas režisieriaus Alekso Budovskio darbas 
„Tū–tū“ (studija „Figli–Migli Productions“, Rusija), šio filmo veikėjas keliauja traukiniu, pro kurio langus pralekia viso gyvenimo vaizdai.


„Tū–tū“

Geriausiu studentų filmu išrinktas režisierės Nastios Voroninos lėlinis filmas „O, mieloji“ (VGIK studija, Rusija), kuris nuotaikingai pasakoja lapino ir vištų meilės istoriją.
 

„O, mieloji“
 


Geriausias pilnametražis animacinis filmas – režisieriaus Sam juodojo humoro juosta „Apsėstasis“ (studija „Basque Films“, Ispanija). Filmas pasakoja apie vieną berniuką, kuris buvo velnių apsėstasis, ir apie flamenko šokio jėgą, kuri gali padėti įveikti net patį galingiausią kipšą. Autoriai nagrinėja šiuolaikinės šeimos problemas pasitelkdami mitinius siužetus, herojus ir savo filmą skiria suaugusiems žiūrovams.
 

„Apsėstasis“ 

Geriausio filmo vaikams
 titulą pelnė režisierių Elizavetos ir Polinos Manokhinų kalėdinė pasaka „Sniego kiškučiai“, kurioje pasakojama apie tai, kaip Kalėdų naktį vilkas susidraugavo su kiškučiais.
 

„Sniego kiškučiai“

Geriausiu eksperimentiniu filmu
 pripažintas režisierės Katy Wang filmas „Atsargiai! Žiūrėkite po kojomis tarpas“ („Mind the gap“, studija „Kingston University“, Didžioji Britanija), tai abstrakčių vaizdinių kompozicijų ir garsinio takelio darna, praplečianti animacijos horizontus už „absoliučiosios animacijos“ ribų.
 

„Atsargiai! Žiūrėkite po kojomis tarpas“ 

Geriausio debiuto prizu
 apdovanotas Dinos Velikovskayos animacinis filmas „Apie motiną“ (studija „Shar“, Rusija), pasakoja apie Motina, kuri viską atiduoda savo vaikams. Filmas žavi lakoniškumu, grafikos išraiškingumu, ritmu ir pagrindinės minties grynumu.
 

„Apie motiną“ 

Geriausiu lietuvių studentišku
 filmu pripažintas režisierių Balio Kumžos, Agnės Kupšytės ir animatoriaus Jono Sutkaus darbas „Sausra“ (Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija), pasakojantis trijulės istoriją, kuri „šluoja“ savo gyvenimus.
 

„Sausra“ 

Geriausio lietuviško profesionalų animacinio filmo
 prizas įteiktas režisierės Urtei Oettinger už filmą „Laimės žiburys“, kuris yra J. Biliūno kūrinio apie didžiąją viltį ir laisvę ekranizacija.
 

„Laimės žiburys“

Žiuri įteikė du „Specialiuosius žiuri prizus“. Vienas žiuri specialusis prizas už gyvenimo nuopelnus ir filmą „Ženklai“ („Signum“, „Studio Animacji Witold Giersz“, Lenkija) buvo įteiktas Witoldui Gierszui. 
 

„Ženklai“ 

Antrąjį žiuri specialųjį prizą laimėjo režisieriaus Matija Pisačić filmas „Čiobanas“ 
(studija „Zagrebfilm“, Kroatija).

„Čiobanas“


Tarptautiniu Didžiuoju prizu (Grand Prix) apdovanotas režisierės Sarah Saidan filmas „Paplūdimio vėliavėlės“ (studija „Sacrebleu Productions“, Prancūzija), kuris pasakoja apie jaunųjų Irano paplūdimių gelbėtojų merginų likimus, apie tai, kaip maža vėliavėlė gali tapti bilietu į laisvę. 

 

 

  

 

„Paplūdimio vėliavėlės“

 
Tarptautinė žiuri specialiaisiais diplomais apdovanojo dar trylika filmų. Tai „Žydrosios akys. Prieplaukos pasaka“ (rež. Yuichi Ito, Japonija), „Vasara 2014“ (rež. Wojciech Sobczyk, Lenkija), „Gyvenimas su Hermanu H. Rotu“ (rež. Chintis Lundgren, Estija, Kroatija, Danija), „Vienas gyvenimas“ (rež. Job, Joris ir Marieke, Olandija), „Ūsai“ (rež. Anni Oja, Suomija), „Kadaise kalbėta“ (rež. Patricia Figueiredo, Portugalija), „Oma“ (rež. Karolien Raeymaekers, Belgija), „Apkirpimas“ (rež. Virginia Mori, Italija), „Klajojantis aplink“ (rež. Mariela Schöffmann, Austrija), „Super 8“ (rež. Rim Sharafutdinov, Baškirija, Rusija), „Robotas Vitalijus“ (rež. Natalia Berezovaya, Rusija), „Žirafa“ (rež. Anastasiya Sokolova, Rusija), „Vilkas ir mažoji pelėda“ (rež. Sveta Kotlyarova, Baltarusija).
 
Vilniuje festivalio rodymai pasibaigė, tačiau konkursinių programų peržiūros persikėlė į Šiaulius, Klaipėdą, Mažeikius, Gargždus.