Naujiena

Rež. Raimundo Banionio filmo „Purpurinis rūkas“ peržiūra ir susitikimas su kūrybine grupe. Renginio vieta: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka.

  • 2021 09 10

Rugsėjo 23 d. 17.30 val. Rež. Raimundo Banionio filmo „Purpurinis rūkas“ peržiūra. Drama, istorinis, Lietuva, 2019 m. Trukmė: 106 min. Lietuvių k.

 

Filmas „Purpurinis rūkas“, kuris paremtas Felikso Rozinerio parašytu romanu „Purpuriniai dūmai“ pasakoja apie iš tremties Rusijoje į Lietuvą grįžtantį Lietuvos žydą Jozefą (akt. Severinas Norgaila).

Nors ir išvengus tragiško tėvų likimo, Jozefo laukia savi išbandymai. Lietuvoje šeimininkaujantys rusai priverčia vaikiną tapti jų agentu, tą patį padaro ir miškuose besislapstantys partizanai. Vienintele rūsčios kasdienybės prošvaiste Jozefui tampa jo buvusiuose namuose gyvenanti mergina Janė, kurią vaikinas pamažu įsimyli. Tik šis jausmas, deja, yra vienpusis – Janės širdį jau užkariavęs partizanų vadas Vladas. Tas pats, kuris, pasak gandų, yra kaltas dėl Jozefo tėvų mirties.

 

Vieno milicijos reido metu Vlado kuopelė patiria nemažų nuostolių, o Vladas dėl to kaltina Jozefą. Tačiau netikėtas įvykių posūkis viską apverčia aukštyn kojom: Jozefas tampa vieninteliu žmogumi, galinčiu padėti Vlado mylimajai Janei ir jų dar tik gimsiančiam vaikeliui.

 

Praėjus daugybei metų, Izraelyje gyvenantis Jozefas gauna kvietimą į Lietuvos teismą liudyti Vlado byloje. Vyrui iškyla dilema: pasakyti tiesą ir taip pasmerkti savo mylimosios teisėtą sutuoktinį, ar pameluoti ir išgelbėti tikrąjį tėvą vaiko, kurį Jozefas užaugino kaip savą.

 

Filmą pristatys režisierius R. Banionis. Renginyje dalyvaus kūrybinės grupės nariai.

  

Vaidina: Severinas Norgaila, Tadas Gudaitis, Giedrė Mockeliūnaitė, Vidas Petkevičius, Arūnas Storpirštis.

Režisierius: Raimundas Banionis

Žanras: Drama, istorinis

 

Registracija privaloma: https://forms.gle/ELp4aN5ktwhtXQtX7

Facebook: https://www.facebook.com/events/380622460108621/?ref=newsfeed