Naujiena

Panevėžyje prasideda užburiantis prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai“

  • Rengėjų inf.
  • 2018 02 02

Subtiliu skoniu ir estetiniu turtingumu garsėjantis prancūzų kino festivalis sugrįžta į Panevėžį. Kino centre „Garsas“ vasario 2 d. 17:30 val. renginį atidarys režisieriaus Jeano-Pierre’o Melville’io trumpametražis filmas „24 valandos iš klouno gyvenimo“. 2017-aisiais buvo minimos režisieriaus 100-osios gimimo metinės. P. Melville’is šiandien laikomas nenuneigiamai vienu svarbiausių noir kino žanro kūrėju, įkvėpusių tokius režisierius kaip M. Scorsese, Q. Tarantino, J. Woo. „Žiemos ekranų“ programoje išvysite kitus jo filmus: „Bobas lošėjas“ ir „Raudonasis ratas“. Festivalio atidaryme taip pat išvysite šių dienų Prancūzijos režiseriaus Mathieu Amalrico filmą „Barbara“ – netradicinę biografię juostą apie garsiąją Prancūzijos dainininkę.

Festivalis į žiūrovus kreipsis įvairiausio turinio filmais. Barraud juostoje „Menininko portretas“ nagrinėjamas monstriškumas dailėje ir savo paties esybėje. Bus galimybė pamatyti neseniai restauruotą režisierės Nicole Vedrès iš archyvų sumontuotą juostą „Paryžius, 1900-ieji“, kurioje vaizduojama paryžiečių kasdienybė belle époque laikotarpiu. Žiemos ekranuose” išvysite filmą „Mila“, jautrų pasakojimą apie stebuklingą jaunystę ir tapsmą suaugusiu. Renginį užbaigs„Auksinės kameros“ apdovanojimą pelniusi, rimtai juokauti mokančios, debiutuojančios režisierės Léonoros Serraille paryžietiška komedija „Sveiki atvykę į Monparnasą“, apie jaunos merginos pastangas savarankiškai susikurti gyvenimą iš naujo.

Šįmet tryliktąjį kartą pristatomą prancūzų kino festivalį „Žiemos ekranai“ organizuoja Prancūzų institutas Lietuvoje. „Žiemos ekranai“ yra kasmet visoje Lietuvoje vykstantis renginys, reikšmingai prisidedantis prie Prancūzijos kultūros sklaidos šalyje politikos. Kasmet renginys atvažiuoja ir į kino centrą „Garsas“ supažindinti žiūrovų su vyraujančiomis kūrybinėmis tendencijomis, naujais talentais, alternatyviuoju kinu.

Daugiau informacijos:

www.garsas.lt