Naujiena

Paskelbti 2016 m. Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai

  • LRKM inf.
  • 2016 12 14

 

Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisija gruodžio 14 d. Kultūros ministerijoje paskelbė 2016 m. Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatus.

2016 metais Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatais tapo:

Architektas Audrius Ambrasas už jautrų miesto erdvių formavimą ir profesinę atsakomybę.

Aktorius Vytautas Anužis už klasikinės aktorinės mokyklos šiuolaikiškumą.

Džiazo muzikai Viačeslavas Ganelinas, Vladimiras Tarasovas, Vladimiras Čekasinas už Lietuvos džiazo mokyklos kūrimą (už viso gyvenimo kūrybą).

Tapytoja Rūta Katiliūtė už abstrakčiosios tapybos turiningumą.

Kino režisierius Gytis Lukšas už kūrybišką nacionalinės literatūros interpretaciją kino kalba (už viso gyvenimo kūrybą).

Rašytojas Valdas Papievis už egzistencinės patirties raišką ir atnaujintą romanų estetiką.

Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson padėkojo Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijai už atsakingą ir nelengvą darbą bei sudėtingus apsisprendimus, vertinant kūrėjų darbą. Sveikindama šiais metais tapusius Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatais, pažymėjo, kad džiugu įvertinti iškilius kūrėjus, padėkoti jiems už talentą ir kūrybinį darbą. Kultūros ministrė, apgailestaudama dėl netekties, paprašė tylos minute pagerbti iškilų filosofą, buvusį komisijos pirmininką Leonidą Donskį.

„Lietuvoje talentingų žmonių yra ir visada bus daug daugiau nei tų, kurie už savo pasiekimus ir kūrybinį darbą yra pagerbti ir apdovanoti. Tikiuosi, kad ateityje bus galimybė ištaisyti šiuos nelygumus. Mes labai atsakingai vertinome ir rinkome“, – pristatydama šių metų laureatus, sakė komisijos pirmininkė.

Nuo 1989 metų Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos kasmet teikiamos už Lietuvos ir Pasaulio lietuvių bendruomenės kūrėjų sukurtus per pastaruosius 7 metus, taip pat kūrinius, sukurtus per ilgesnį nei pastarieji 7 metai laiko tarpą. Kasmet skiriamos ne daugiau kaip 6 kultūros ir meno premijos, iš jų ne daugiau kaip 2 premijos gali būti skiriamos už kūrinius, kaip ilgametį kūrėjo kūrybinį indėlį į kultūrą ir meną. Kultūros ir meno premija yra 800 bazinių socialinių išmokų dydžio, tai sudaro 30 400 eurų.

Nacionalinės premijos laureatai išrenkami ir paskelbiami gruodžio mėnesį, o premijas įteiks Lietuvos Respublikos Prezidentė Vasario 16-osios proga.