Naujiena

Pratęsiamas konkursas filmų apie gamtą kūrėjams

  • Kultūros ministerijos inf.
  • 2016 09 27

Tradicinis filmų apie gamtą konkursas Petro Abukevičiaus premijai pratęsiamas dar mėnesiu – iki spalio 31 d. Petro Abukevičiaus premiją 1998 m. įsteigė Aplinkos ir Kultūros ministerijos, bendradarbiaudamos su Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija.

Pratęsti konkursą nuspręsta, kad savo darbus suspėtų pateikti kuo daugiau autorių. Konkurse gali dalyvauti tik per pastaruosius trejus kalendorinius metus sukurti filmai.

Kita gera žinia filmų apie gamtą kūrėjams – gerokai padidintas konkurso prizinis fondas. Dabar jį sudaro 5 tūkst. eurų.

Pretendentus konkursui gali siūlyti fiziniai ir juridiniai asmenys. Pasiūlymai teikiami LRT televizijai (S. Konarskio 49). Kartu reikia pateikti filmo anotaciją, kūrybinės grupės narių sąrašą ir dvi filmo kopijas DVD formatu. Video ar kino filmo trukmė – ne mažiau kaip 10 minučių. Filmuojant turi būti laikomasi bioetikos reikalavimų. Jeigu filmuojami saugomi gyvūnai jų veisimosi vietose, prie lizdų, tam reikia gauti Aplinkos apsaugos agentūros leidimą.

Petro Abukevičiaus premiją 1998 m. įsteigė Aplinkos ir Kultūros ministerijos, bendradarbiaudamos su Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija, žymiam režisieriui ir operatoriui Petrui Abukevičiui atminti ir skatinti kino kūrėjus tęsti jo tradicijas. Ji skiriama kas dvejus metus (lyginiais kalendoriniais metais) video- ar kino filmo apie Lietuvos gamtą ir gamtos apsaugą kūrėjams ir jų kūrybinei grupei. Vertinimo kriterijus ir premijos skyrimo tvarką numato jos nuostatai.

Net kelis kartus Petro Abukevičiaus premija buvo įteikta žinomam dokumentinių filmų apie gamtą autoriui Vytautui Jankevičiui ir jo kūrybinės grupės nariams Romantei Vyšniauskienei ir Vidmantui Blažiui. Šią premiją taip pat pelnė Kęstutis Verbickas, Selemonas Paltanavičius, Vytautas Vitkauskas, Gintautas Alekna, Birutė Bražinskaitė, Kastytis Mačiūnas, Eugenijus Drobelis, Jonas Bilinskas, Mindaugas Survila, Mantas Jancevičius, Valdas Mikolaitis, Akvilė Anglickaitė.

Išsamesnės informacijos galima teirautis tel. +37068724612 arba el. paštu renata.daraskeviciene@lrt.lt.