Naujiena

„Scanoramoje“ įvyko nacionalinė filmo „Charmsas“ premjera

  • Rengėjų inf.
  • 2017 11 20

Europos šalių kino forume „Scanorama“ penktadienio vakarą pirmą kartą žiūrovams Lietuvoje pristatytas bendras Rusijos, Lietuvos ir Makedonijos gamybos filmas „Charmsas“. Vaidmenis šioje juostoje sukūrė lietuvių aktoriai Aistė Diržiūtė ir Darius Gumauskas, kurie ir pristatė savo filmą gausiai susirinkusiems žiūrovams. Tarptautiniame Šanchajaus kino festivalyje filmas šiemet įvertintas prizais už geriausią scenarijų ir geriausią operatoriaus darbą.

Filme pasakojama apie poetą, rašytoją ir dramaturgą Daniilą Charmsą, gyvenusį praeito šimtmečio pirmoje pusėje. Jis tiki esąs genijus, bet jo darbų nepublikuoja. Jis myli moteris, bet šios ne visuomet jį supranta. Elegantiškasis dendis Daniil Yuvachov pasivadina Charmsu – vardu, kuris paveikus kaip ir jo išvaizda. Nuolatinis svečias nesibaigiančiuose literatūriniuose susitikimuose ir skandalistas. Gyvendamas visuomenėje, jis nėra jos dalis ir todėl leidžiasi į kovą su pasauliu, kuriame jis jaučiasi uždarytas.

Filmo anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=njfqJ98uMqY

Lapkričio 18 d. filmą išvys ir „Scanoramos“ lankytojai Kaune. Europos šalių kino forumas „Scanorama“ vyksta lapkričio 9–26 dienomis, Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.