Naujiena

Su Jubiliejumi sveikiname televizijos filmų režisierę Jadvygą Janulevičiūtę

  • LKS inf.
  • 2016 10 17

 

Nuoširdžiai sveikiname

Lietuvos televizijos filmų režisierę, scenaristę, Lietuvos kinematografininkų sąjungos narę

JADVYGĄ JANULEVIČIŪTĘ, gimusią spalio 17 dieną,

garbingojo 90-ojo jubiliejaus proga!

Linkime kuo geriausios sveikatos, stiprybės, įdomių ir prasmingų gyvenimo metų!

 

Lietuvos kinematografininkai

 

Jadvyga Janulevičiūtė

Lietuvos televizijos filmų režisierė, scenaristė.

Gimusi 1926 m. spalio 17 d. Šiauliuose.

1946–1950 m. studijavo Lietuvos konservatorijos fortepijono ir muzikos istorijos klasėje. 1956 m. baigė anglų kalbą Vilniaus universiteto Istorijos ir filologijos fakultete, 1968 m. – kino režisūrą Leningrado teatro, muzikos ir kinematografijos institute.

1950–1968 m. Lietuvos radijo ir televizijos muzikos redaktorė, 1968–1989 m. Lietuvos televizijos padalinio „Telefilmas“ režisierė. Sukūrė apie 30, daugiausia muzikinių kino filmų, dauguma – pagal savo scenarijus.

Lietuvos žurnalistų sąjungos narė nuo 1956 metų.

Lietuvos kinematografininkų sąjungos narė nuo 1978 metų.

 

Žurnalistinį darbą Jadvyga Janulevičiūtė dirbo keturis dešimtmečius, nuo 1950 metų, kai dar būdama Konservatorijos studente, buvo priimta į Radijo Muzikos redakciją redaktore, vėliau vyr. Redaktore Muzikos redakcijoje, paskui ruošdama ir redaguodama muzikinio auklėjimo laidas.

1968 m. J. Janulevičiūtė baigė Leningrado teatro, muzikos ir kinematografijos institutą ir pradėjo dirbti Televizijos muzikinių laidų režisiere. 1968 m. įkūrus „Telefilmą“, J. Janulevičiūtė buvo priimta dirbti kino režisiere ir dirbo iki 1989 metų, kol išėjo į pensiją. Ji – pirmoji diplomuota TV režisierė Lietuvoje.

J. Janulevičiūtė sukūrė apie 30 kino juostų-koncertų ir apybraižų, kuriose įamžinti mūsų žymūs muzikai: B. Grincevičiūtė, B. Dvarionas, S. Sondeckis, V. Noreika, L. Digrys, R. Katilius, R. Siparis, V. Prudnikovas, E. Kaniava, G. Kaunaitė, E. Čiudakova, N. Ambrazaitytė, A. Stasiūnaitė, G. Apanavičiūtė, daugelis kitų įvairių konkursų laureatai bei skaitovai.

Savo TV laidoms ir filmams J. Janulevičiūtė kūrė scenarijus. Visi jos kino darbai buvo tiražuojami ir parduodami į užsienį.