SVARBI INFORMACIJA INDUSTRIJAI

  • 2020 04 02

Informuojame jus apie valstybės lygmeniu priimtus sprendimus, kurie tikime padės iš dalies amortizuoti patiriamus sunkumus.

 

AKTUALU DIRBANTIEMS SAVARANKIŠKAI

257 Eur. per mėnesį. Tokio fiksuoto dydžio išmoka skiriama savarankiškai dirbatiems asmenims ekstremalios situacijos ar karantino metu. 

 

Vyriausybei paskelbus ekstremalią situaciją ir karantiną, daugelis savarankiškai dirbančių asmenų buvo priversti nutraukti arba iš dalies apriboti savo veiklą, todėl Socialinės apsaugos ir darbo ministerija priemė sprendimą skirti fiksuoto dydžio išmoką, kuri siekia 257 eurus už mėnesį. Jei išmoka bus mokama už nepilną mėnesį, ji bus proporcingai mažesnė.

 

Kreiptis dėl išmokos galite nuo balandžio 5 d. į Užimtumo tarnybą.

Plačiau: https://bit.ly/2QYJphm 

 

MOKESČIŲ NAUJIENOS

 

Atsižvelgiant į situaciją Lietuvoje pajamų deklaravimo ir GPM mokėjimo terminas VMI  pratęsts iki liepos 1 d.

Meno kūrėjų socialinės apsaugos programos lėšos skirtos Kūrybinėms prastovoms :

607 Eur. Per mėnesį. Tokio fiksuoto dydžio išmoka skiriama meno kūrėjams negaunantiems pajamų ekstremalios situacijos ar karantino metu.

 

Vyriausybė pritarė Kultūros ministerijos siūlymui apmokėti kūrybines prastovas Meno kūrėjo statusą turintiems kūrėjams, dėl karantino negalintiems iš savo veiklos gauti pajamų, ir skirti šiam tikslui įgyvendinti papildomų lėšų.

Kūrybine prastova vadinamas laikotarpis, kai darbingo amžiaus Meno kūrėjas dėl nuo jo nepriklausančių objektyvių priežasčių laikinai neturi sąlygų meno kūrybai ir (ar) jos rezultatų sklaidai.

Skirtos papildomos lėšos – 2 mln. Eurų kūrybinėms prastovoms apmokėti.

 

Dėl prastovos išmokėjimo, kreipkitės į LR Kultūros ministeriją iki einamojo mėnesio 20 dienos.

 

SVARBU 

  • Nauja kūrybinės prastovos išmoka gali būti skiriama anksčiau,nei praėjus metams nuo skirtos kūrybinės prastovos išmokos mokėjimo pabaigos,
  • Išmoka suteikiama tik negavus kitų pajamų. T.y. kūrėjas negali gauti ir išmokos kaip savarankiškai dirbantis, ir išmokos kaip meno kūrėjas.

 

LRKM turite pateikti laisvos formos prašymą ir informaciją apie pajamas, nuo kurių skaičiuojamas GPM ir kurios yra gautos per pastaruosius tris mėnesius.

 

Plačiau kaip pildyti dokumentus: https://bit.ly/2Uxwx44

 

Kultūros Taryba paskelbė informaciją apie individualias stipendijas meno ir kultūros kūrėjams bei kultūros NVO finansavimą: https://bit.ly/2QYJphm 

 STRAIPSNIS IŠ: https://avaka.lt/svarbi-informacija-industrijai/