Audriaus Kemežio retrospektyva. "Prieš parskrendant į Žemę"

Vasario 14 d. 18:00

Vasario 16-osios g. 8, Vilniuje.
Durų kodas - 25.
Įėjimas laisvas

Antrame retrospektyvos vakare filmą “Prieš parskrendant į Žemę” Kino klubo publikai pristatys, kūrybinį darbą su A. Kemežiu prisimins režisierius Arūnas Matelis. 

“Prieš parskrendant į Žemę” (2005) buvo ypatingas įvykis ir jį kūrusių menininkų biografijose, ir šalies kino istorijoje. 2007 m. A. Matelis pelnė JAV Režisierių gildijos apdovanojimą „Už išskirtinius nuopelnus kino režisūrai“; filmas apdovanotas pagrindiniais prizais garsiausiuose dokumentinio kino festivaliuose Amsterdame (IDFA), Leipcige, “Dokumenta Madrid”, “Zagreb DOX”, Piarnu vizualinės antropologijos festivalyje ir kt.

“Prieš parskrendant į Žemę” kalba apie onkologinėmis ligomis sergančius vaikus, autoriai fiksuoja jų ir jų artimųjų kasdienybę. "Būdamas šioje sunkiai sergančių vaikų ligoninėje galėjau stebėti reiškinį, kuris mane inspiravo šiam filmui. Pamačiau, kad vaikai ir jų tėvai,nepaisant egzistuojančio nerimo ir skausmo, dažnai atrodo laimingesni už tuos, kurie yra už ligoninės sienų. Kodėl? Kaip tai gali būti?" - sako filmo autorius A.Matelis. Filmas remiasi asmenine režisieriaus patirtimi; režisieriaus sugrįžimas su kamera į ligoninę yra mėginimas atsakyti į šiuos klausimus.

Populiaraus dokumentinio kino žurnalo “DOX Magazine” apžvalgininkė Ulla Jacobsen rašė: „Viena iš daugelio filmo teigiamybių, padarančių jį kitokiu nei dauguma filmų, skirtų šiai temai, yra ta, kad filme sugebama išlaikyti pusiausvyrą – jis, nors ir jaudinantis, nėra sentimentalus. Visos detalės atidžiai parinktos, sukomponuotos ir sumontuotos, susipinančios į puikų poetinį darbą, pilną emocijų, meilės ir pagarbos.“