Audriaus Kemežio retrospektyva. „Moteris ir Ledynas"

Vasario 21 d. 18:00

Vasario 16-osios g. 8, Vilniuje.
Durų kodas - 25.
Įėjimas laisvas

Kazachstane, Tian Šanio kalnuose, 3500 metrų aukštyje virš jūros lygio esančioje glaciologijos stotyje Aušra Revutaitė jau trisdešimt metų gyvena ir tyrinėja Tuiksiu ledyną. Ji visiškai viena, o jos ryšys su civilizacija fragmentiškas. Atidavusi visą savo gyvenimą mokslui, ji laiko ranką ant planetos pulso. 

Audriaus Stonio režisuotas, operatoriaus Audriaus Kemežio nufilmuotas filmas pasakoja istoriją apie laikiną, trapią Moterį ir amžiną, nesikeičiantį Ledyną.

“Moteris ir ledynas” pelnė du nacionalinius kino apdovanojimus “Sidabrines gerves” – už geriausią metų dokumentinį filmą ir geriausią operatoriaus darbą.

Pasaulinė filmo premjera įvyko Tarptautiniame Amsterdamo kino festivalyje (IDFA). Tarptautinime festivalyje „DocsBarcelona” “Moteris ir ledynas” pelnė apdovanojimą konkursinėje programoje „What the Doc”, kuri skirta radikaliausiems ir inovatyviausiems šiuolaikiniams dokumentiniams filmams. Filmas apdovanotas prizais Vilniaus festivalyje “Kino pavasaris”, tarptautiniuose Lagovo, Rygos, Krokuvos kino festivaliuose.

Filmą Kino kube pristatys, darbą su operatoriumi prisimins režisierius Audrius Stonys.

Filmas draugiškas ir kitakalbiams - rodysime su angliškais subtitrais!