2023 balandžio 14, Penktadienis

Balandžio 20 d. 18 val., Kino klube vyks dailininko Jurij Grigorovič Ukrainoje karo metu sukurtų trumpametražių filmų peržiūra.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PROGRAMA:

 

„Motina“- režsierius Jurij Leuta, dailininkas Jurij Grigorovič,  vaidybinis, 7 min., 2022 m.

Ukrainiečių k., angliški subtitrai.

 

Ukrainoje karo metu filmavimo grupė kuria vaidybinį trumpametražį filmą „Motina“. Sugriauti namai, gretimame pastate dirba gelbėjimo komanda, valo griuvėsius, kasinėja, ieško žuvusiųjų. Atrodo neįmanoma visiškai dirbti, nėra jokių medžiagų dekoracijų įrengimui, negali pasitraukti iš filmavimo aikštelės į vieną ar kitą pusę, nes gali būti užminuota. Tačiau kūrėjai nepraranda vilties ir tęsia savo darbus, kuria vaidybinį trumpametražį filmą karo sąlygomis bei fiksuoja kas vyksta aplink.

 

„Borodianka“ – režisierius Jurij Grigorovič, dokumentinis, 11 min., 2023 m.

 Video kamera ir fotoaparatu fiksuojami Ukrainoje rašistų karo nusikaltimai, nedidelio miestelio Borodiankoje sugriauti namai, pastatai.

  

Karo spalvos -2  - režisierius Jurij Grigorovič, dokumentinis, 14 min., 2022m.

Dailininkas kiekvieną karo dieną Ukrainoje fiksuoja karo spalvas tapydamas paveikslus. Filme užfiksuoti sukurti 44 paveikslai.

„ Paveikslai – mano ginklai. Tiesa, kuri sklinda iš mano vidaus gelmių. Prasidėjus karui, aš nežinojau kur aš atsidursiu su savo šeima ir kiek mums liko gyventi. Viskas vystėsi labai greitai. Per kelias dienas mes nutarėme pasilikti ir priešintis. Tada aš pradėjau tapyti paveikslus kiekvieną dieną po vieną ir talpinti Facebook‘e. Tai buvo mano atsakas į mirtį. Paveikslas - tai gyvenimas. Mes tikime savo pergale. Kol aš galėsiu perteikti savo kūryboje viską, kas vyksta aplink, tapysiu paveikslus. Šlovė Ukrainai!“ mintimis dalinasi režisierius, dailininkas Jurij Grigorovic

 

Filmus pristatys Jurij Grigorovič

Renginys nemokamas.

Adresas: Vasario 16-osios g. 13, durų kodas - 25

 

Organizacijos veiklą finansuoja
Kiti partneriai

Please publish modules in offcanvas position.