2023 balandžio 14, Penktadienis

Balandžio 27 d. 18:00 val. LKS Kino klube įvyks ilgametražio dokumentinio filmo „Teatras, nustebinęs pasaulį" (rež. V. Gaigalas) premjera.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Scenarijaus autorius ir režisierius Vidmantas Gaigalas bei vaizdo ir garso montažo režisierius Deivis Sarapinas tęsia gražią su Rimvydu Karveliu pradėtą tradiciją, pasakodami autentiškas istorijas apie Lietuvos valstybinį Jaunimo teatrą. Ankstesniais metais buvo sukurti penki ilgametražiai dokumentiniai filmai apjungti bendru pavadinimu „Lietuvos valstybinio jaunimo teatro metraštis". Autorių naujausias darbas nagrinėja Jaunimo teatro tarptautinio pripažinimo fenomeną, pasakodami apie gastroles užsienyje.

 

 

 

„Teatras, nustebinęs pasaulį" pasakoja neeilinę Valstybinio jaunimo teatro ir režisieriaus Eimunto Nekrošiaus tarptautinio pripažinimo istoriją, kuri prasidėjo 1984 metais „Bitex 18" teatro festivalyje Jugoslavijoje. Tikras šlovės dešimtmetis (1984-1994), lietuviško teatro sėkmė pasaulyje ir neeilinio režisieriaus bei aktorių komandos fenomenas iki šiol nebuvo taip plačiai nagrinėtas dokumentiniame kine. Filme pasitelkiant iki šiol nerodytus autentiškus istorinius kadrus ir menininkų interviu nagrinėjami Jaunimo teatro kelio į tarptautinį įvertinimą pradžios ir vėlesni etapai.       

 

 

Filmą pristatys režisierius Vidmantas Gaigalas.

Renginys nemokamas.

Adresas: Vasario 16-osios g. 13, durų kodas - 25

Organizacijos veiklą finansuoja
Kiti partneriai

Please publish modules in offcanvas position.