2024 balandžio 05, Penktadienis

FILMAS KARTA.EU TĘSIA KELIONĘ PO LIETUVOS KINO TEATRUS!

Dokumentinio filmo„Karta.EU“ premjera įvyko š.m. kino festivalyje „Kino pavasaris“ ir jau spėjo sulaukti išskirtinio pripažinimo iš festivalio organizatorių bei žiūrovų – tai vienintelis lietuviškas filmas, kurį „Kino pavasaris“ nusprendė parodyti visuose Lietuvos miestuose bei padaryti papildomą seansą Vilniuje. Nuo balandžio 4 d. filmas tęsia kelionę po Lietuvos kino teatrus Marijampolėje, Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Alytuje.

 

2004 metų gegužės 1 dieną Lietuvoje gimė apie pusšimtį vaikų. Jų atėjimas į šį pasaulį sutapo su Lietuvos įstojimu į Europos Sąjungą. Režisieriaus Arūno Matelio iniciatyva daugelio kūdikių gimimą užfiksavusi kūrybinė grupė kas kelerius grįždavo pas kai kuriuos herojus. Praėjus 20 metų režisierius Eimantas Belickas kartu su scenarijaus autore Ramune Rakauskaite atsirinko ryškiausius, išskirtinius jaunuolius, jau turinčius ką pasakyti apie savo pirmus žingsnius sulaukus pilnametystės. Tai pirmosios ES kartos Lietuvoje paveikslas.

Filmo KARTA.EU kadras

 

 

„Neneigsiu, epizodas kaip gal vos metro ūgio vaikas nurinkinėja automobilio dureles – tiesiog auksinis ir jei būtų parodytas kokioje TV laidoje, būtų tikrai „viral""- apie filmą Lietuvių filmų centro recenzijoje „Po premjeros. Viena diena - skirtingi likimairašė Laura Šimkutė. Tokie ir panašūs, entuziastingi, šilti žiūrovų atsiliepimai bei perpildyti „Kino pavasario“ seansai, filmavimo grupę paskatino pratęsti filmo rodymą kino teatruose.

 

Filmą kurė - „Studio Nominum” bendradarbiaudama su “Kino Kontora”, prodiuseris ir idėjos autorius Arūnas Matelis,režisierius Eimantas Belickas, vykdančioji prodiuserė Algimantė Matelienė , scenarijaus autorė Ramunė Rakauskaitė, Operatorius Algirdas Vaičaitis, muziką filmui kūrė Eimantas Belickas ir Adelė Belickaitė.

 

Filmo gamybą rėmė Lietuvos kino centras (LKC) ir Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija (LRT).

Filmo KARTA.EU anonsas:

https://youtu.be/xwKZ-ARGC-8

FILMĄ GALITE PAMATYTI:
?Nuo balandžio 4 d. SPINDULIO KINAS, Marijampolėje https://spinduliokinas.lt/filmai/kartaeu
?Nuo balandžio 5 d. SKALVIJA kino centre, Vilniuje https://skalvija.lt/filmas/karta-eu/
?Nuo balandžio 5 d. FORUM CINEMAS VINGIS, Vilniuje https://www.forumcinemas.lt/event/310188/title/karta_eu/
?Nuo balandžio 9 d. PASAKA kino teatre, Vilniuje https://pasaka.lt/filmas/kartaeu?date=2024-04-03
?Balandžio 13 d. ROMUVA kino teatre, Kaune https://kcromuva.lt/filmai/karta-eu/
?Nuo balandžio 19 d. GARSAS kino teatre, Panevėžyje https://www.garsas.lt/filmai/netrukus-garse/
?Balandžio 30 d. DAINAVA kino teatre, Alytuje https://kinasdainava.lt/filmai
Organizacijos veiklą finansuoja
Kiti partneriai

Please publish modules in offcanvas position.