2021 lapkričio 10, Trečiadienis

Paskelbtas dar vienas Lietuvos pretendentas siekti „Oskaro“ – juo tapo Jurgio Matulevičiaus filmas „Izaokas“

JAV Kino meno ir mokslo akademijos patvirtintos „Oskaro“ komisijos Lietuvoje, kurią sudaro Lietuvos kinematografininkų sąjungos nariai, sprendimu išrinktas dar vienas šių metų Lietuvos pretendentas siekti prestižinio „Oskaro“. Galimybė pretenduoti į geriausio tarptautinio filmo kategoriją „Oskaruose“ suteikta režisieriaus Jurgio Matulevičiaus vaidybiniam filmui „Izaokas“ (prod. Stasys Baltakis).

Jau anksčiau Lietuvos pristatytas dokumentinis Giedrės Žickytės filmas „Šuolis“ (prod. Giedrė Žickytė, Uldis Cekulis, Catherine Siméon, Daniel J. Chalfen) „Oskaro“ apdovanojimuose sieks geriausio dokumentinio filmo nominacijos. Galimybė šiemet pristatyti dar vieną lietuvišką filmą atsirado po to, kai JAV Kino meno ir mokslo akademija priėmė sprendimą, kuris numato anksčiau pateikto „Šuolio“ konkuravimą dokumentinių, o ne tarptautinių, filmų kategorijoje.

Debiutinis Jurgio Matulevičiaus filmas buvo nominuotas Europos kino apdovanojimų kategorijoje „Europos atradimas“ ir pretendavo gauti tarptautinės kino kritikų asociacijos FIPRESCI prizą. Filmas „Izaokas“ sukurtas pagal Antano Škėmos apysaką ir pasakoja apie Andrių Gluosnį, kuris nužudo žydą Izaoką per kraupias Lietūkio garažo žudynes, įvykusias 1941 metais Kaune. Filmas kalba apie Holokausto, karo žiaurumo ir praeities traumų nulemtus dviejų draugų santykius ir jų meilę vienai moteriai jau sovietinėje Lietuvoje. Filmo scenarijų režisierius J.Matulevičius kūrė kartu su kolege Saule Bliuvaite bei filosofu Nerijum Mileriu, filme vaidina Dainius Gavenonis, Aleksas Kazanavičius, Severija Janušauskaitė, Martynas Nedzinskas.

Atrankos komitetą Lietuvoje šiemet sudarė komisijos pirmininkas, režisierius Linas Mikuta, kino kritikė Živilė Pipinytė, režisierius Algimantas Puipa, animacinio kino kūrėjas ir prodiuseris Valentas Aškinis, kino kritikė Lolita Bytautaitė, prodiuseris Arūnas Stoškus ir garso režisierius Jonas Maksvytis.
Filmui tapus oficialiu Lietuvos kandidatu į „Oskarą“, kelias iki nominacijos į apdovanojimą dar nesibaigia. Akademijos komitetai iš visų pasaulio šalių nominuotų pretendentų atrinks geriausius užsienio šalių filmus ir paskelbs finalinį penketuką, kuris ir pateks į galutinį nominuojamų filmų sąrašą, tik vienas jų pelnys „Oskarą“.
Pretendento į „Oskarą“ rinkimų atranką organizuoja Lietuvos kino centras ir Lietuvos kinematografininkų sąjunga.
JAV kino meno ir mokslo akademijos „Oskaro“ premijų įteikimo 94-oji ceremonija vyks 2022 m. kovo 27 d.

Organizacijos veiklą finansuoja
Kiti partneriai

Please publish modules in offcanvas position.